Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.11.2015, 00:00

Prežil vojnu. Dnes mení dejiny tenisu

Novak Djokovič je prvým hráčom histórie, ktorý vyhral prestížny Turnaj majstrov štyrikrát za sebou.

„S hrôzou v očiach som sledoval, ako dve navádzané strely zamierili z bombardéra F-117 na moju rodinu, kamarátov, okolie a všetko, čo som poznal. Neprestal som sa triasť po zvyšok noci.“ Takto opísal srbský tenista Novak Djokovič jeden z mnohých hrozivých zážitkov, ktoré prinieslo bombardovanie Belehradu vojskami NATO na jar 1999. Dnes je 28-ročný Srb kráľom dvorcov a má za sebou jeden z najúspešnejších rokov v dejinách tenisu. Ako prvý hráč histórie vyhral štvrtýkrát za sebou koncoročný Turnaj majstrov. A ako prvý zarobil za jeden rok na turnajoch vyše 20 miliónov dolárov. „Lepšie vyvrcholenie sezóny som si ani nemohol predstaviť,“ uviedol po finálovom triumfe nad Rogerom Federerom. Nezabudol poďakovať najbližším a svojmu tímu. Jeho dôležitou súčasťou je aj Slovák Marián Vajda, ktorý je trénerom Djokoviča už desať rokov.

Tučná odmena od ATP

Iba deväť hráčov počas celej tenisovej kariéry zarobilo viac ako Novak Djokovič v roku 2015. K rekordnému príjmu 21,65 milióna dolárov mu dopomohol spomínaný triumf na Turnaji majstrov (prémia 2,06 milióna) a najmä koncoročný bonus od ATP, ktorá riadi a organizuje tenisovú sezónu. Odmenu vyše 2,8 milióna dostane za to, že ukončí rok ako svetová jednotka a za výnimočné výsledky na siedmich podujatiach kategórie Masters, na ktorých štartoval. „Naposledy takú dominanciu p

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.