Brust opäť s nulou, Slovan v Nižnekamsku rozhodol až v 11. sérii nájazdov

28.12.2015, 19:08

Nižnekamsk 28. decembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava natiahli víťaznú sériu v KHL na tri zápasy. V úvodnom pondelňajšom dueli trojzápasového tripu vyhrali na ľade Neftechimiku Nižnekamsk 1:0 po nájazdoch, pričom ten rozhodujúci premenil až v jedenástej sérii Žiga Jeglič. Druhý shutout za sebou zaznamenal brankár Barry Brust, proti Nižnekamsku kryl všetkých 27 striel súpera.

Na záverečný duel v kalendárnom roku 2015 nastúpia zverenci trénera Miloša Říhu 30. decembra o 15.00 na ľade Traktora Čeľabinsk.

Neftechimik Nižnekamsk - Slovan Bratislava 0:1 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Rozhodujúci samostatný nájazd Jeglič. Rozhodovali: Kiseľov, Ravodin - Medvedev, Šeľanin, vylúčení: 4:7 na 2 min., navyše Barker 10 min. za úder do oblasti hlavy a krku, Garnett (obaja Slovan) 10 min. za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, 5000 divákov

zostavy:

Neftechimik Nižnekamsk: Sudnicin - Berezin, Bondarev, Sergejev, Ogurcov, Ľamin, Bryncev, Kuzmin, Ščitov - Milovzorov, Polygalov, Volkov - Grigorenko, Taffe, Zdunov - Žukov, Stoa, Kvapil - Porjadin, Kulikov, Kitarov

Slovan Bratislava: Brust - Kundrátek, Barker, Starosta, Švarný, Mihálik, Sersen, Kozák - Kašpar, Viedenský, Nedorost - Jeglič, Tičar, Nagy - Leblanc, Surový, Bartovič - Skokan, Lušňák, Skalický

Úvodná snaha Slovana o gól síce bola badateľná, no hlavný dôraz kládli "belasí" na pozornú defenzívu a istotu v bránke, ktorou mal byť opäť Barry Brust. Domáci sa prihlásili o útočné slovo až postupom času a v hneď z prvej šance mohli skórovať. Milovzorov síce v 10. minúte neprekonal z blízkosti Brusta, vybojoval však presilovku, ktorou Nižnekamsk poriadne podkúril brániacemu sa kvartetu. Z kombinačného trojuholníka však príležitosť nevyťažili a na prestávku odišli oba tímy za nerozhodného stavu.

Diváci nevideli gól ani v druhej tretine. Slovan si v strednom dejstve odpykal tri dvojminútové tresty, čím ponúkol Neftechimiku šancu na otvárací presný zásah. Viac nebezpečia bolo ale pred Sudnicinom, ktorý si poradil s tvrdým zakončením Barkera aj následnou strelou Nedorosta. Po polovici stretnutia to už horelo aj pred Brustom, ale gólové šance pribúdali výlučne na strane Slovana. Štyri minúty pred sirénou neprestrelil Sudnicina od modrej Kundrátek a brankár domácich výborne zasiahol aj v samom závere tretiny.

Taktické zámery oboch tímov v treťom dejstve opadli, hral sa otvorený hokej, no ani ten gól nepriniesol. Slovan sa desať minút pred koncom dostal pod veľký tlak, dlho sa nedokázal oslobodiť z obranného pásma, no podržal ho Brust aj konštrukcia bránky. Kanaďan sa vyznamenal aj štyri minúty pred koncom a vďaka nemu doviedol Slovan duel chudobný na góly do predĺženia. V nadstavenom čase odišiel na trestnú Švarný, no domáci výhodu na dvojbodový gól nepremenili. Rozuzlenie priniesli až nájazdy, v ktorých ale opäť dominovali brankári. Po góloch Jegliča a Kvapila v prvej sérii napokon definitívu určila až tá jedenásta, v ktorej prekonal Sudnicina opäť Jeglič.

01 - Modified: 2007-12-18 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Pripravme si komplexný europlán
01 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 02 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 05 - Modified: 2024-04-21 16:18:04 - Feat.: - Title: Hokejisti do 20 rokov skončili na domácom turnaji štvrtí. Mnohí ešte také náročné zápasy nehrali, tvrdí Štrbák
26. apríl 2024 02:45