Päť dôvodov, prečo sme zostali v hre o postup

17.05.2014, 22:44
lmlm
Drvivý nápor či kľúčový Lacov zákrok. Aj preto sme s Talianmi vyhrali 4:1 a udržali si šance na štvrťfinále.

1. Úvod nám vyšiel. Dokonale

Slováci predviedli najlepší úvod na šampionáte. Na súpera sme neskutočným spôsobom vyleteli, po polovici prvej tretiny sme viedli na strely 15:2 a tento tlak sme zakončili úvodným gólom obrancu Mareka Ďalogu. Dobrý štart do zápasu nás upokojil a mohli sme si tak bez problémov hrať svoju hru.

2. Drvivý nápor otupoval súpera

Slováci v tomto stretnutí ani na chvíľu nepoľavili a nedovolili svojmu súperovi sa dostať do tempa. Mali sme neskutočné množstvo šancí a mohli sme streliť oveľa viac gólov. O drvivom nápore Slovenska hovorí aj celkový počet streleckých pokusov – 53:20.

Prečítajte si aj: Slováci si proti outsiderovi splnili úlohu. A zostali sme v hre o postup

3. Lacov kľúčový zákrok

31. minúta. Slováci viedli 2:0 a hru mali pod kontrolou. Lenže Taliani boli vo fantastickej príležitosti. Útočník Giulio Scandella sa rútil sám na nášho Jána Laca, ten ho však perfektne zblízka vychytal a udržal pre náš tím dvojgólový náskok, čo nám dodalo sebavedomie. A o ďalšie štyri minúty strelil Tomáš Tatar tretí poistný gól.

Slovenskí hokejisti po víťazstve 4:1 nad Talianskom. Snímka: Reuters

4. Hlúpe fauly Taliani nepotrestali

Ani v tomto zápase sme sa nevyvarovali hlúpych faulov. Marek Viedenský zbytočne oplácal a napríklad Tomáš Marcinko taktiež zbytočne fauloval v útočnom pásme. Celkovo sme hrali až päťkrát v oslabení o jedného a raz až o dvoch hráčov, ale súperovi sme nedovolili skórovať a nedostávali sme sa tak pod tlak.

5. Zdvihnuté sebavedomie

Napriek prehre so Švédskom naši hráči podali proti veľkému favoritovi veľmi dobrý výkon, čo nám dodalo potrebné sebavedomie do tohto súboja a a hneď od úvodných minút sme to outsiderovi dali jasne najavo. Navyše po chrípke sa už všetci hráči zotavili a mohli sme nastúpiť v plnej zostave.

01 - Modified: 2006-05-19 15:00:28 - Feat.: 0 - Title: Karol Konárik: Všetko, čo sa v biznise vybuduje, sa dá aj predať. Kapitál treba točiť
01 - Modified: 2021-06-01 15:44:58 - Feat.: - Title: Česi nás definitívne porazili, prehrali sme s nimi 3:7 02 - Modified: 2016-03-31 19:55:54 - Feat.: - Title: Košice sa vrátili do hry o finále. V dráme v Banskej Bystrici uspeli 03 - Modified: 2014-05-23 10:59:29 - Feat.: - Title: Slováci narazia o rok na Američanov. A možno aj na Rusov 04 - Modified: 2014-05-23 09:53:23 - Feat.: - Title: Dáni menia hokejovú históriu. Prvýkrát budú mať šampionát 05 - Modified: 2014-05-22 19:28:40 - Feat.: - Title: Kanada bude na šampionáte opäť bez medaily. Piatykrát za sebou
10. máj 2024 01:54