Meszároš potvrdil svoje kvality. Strelil dva góly

19.01.2014, 07:17

Slovenský hokejista Andrej Meszároš v noci na nedeľu opäť potvrdil momentálnu výbornú formu. V zápase zámorskej NHL medzi jeho Philadelphiou a NY Islanders sa blysol dvoma gólmi a prispel tak v triumfu Flyers 6:4. Meszároš sa strelecky presadil v úvodnej tretine za stavu 0:2 z pohľadu jeho tímu. V 15. minúte najprv znížil na rozdiel jedného gólu a o necelé štyri minúty svojím štvrtým presným zásahom v sezóne zariadil vyrovnanie. Za svoj výkon si vyslúžil honor druhej hviezdy stretnutia.

Z víťazstva sa tešil aj Detroit, ktorý na domácom ľade zdolal Los Angeles 3:2 pp a sn. O triumfe Red Wings rozhodol v nájazdoch slovenský útočník Tomáš Tatar. Šancu dostal aj jeho krajan Tomáš Jurčo, svoj pokus však nepremenil.

Šiestu asistenciu v sezóne zaznamenal Tomáš Kopecký, jeho Florida ale prehrala na ľade Caroliny tesne 2:3 a zapísala si druhú prehru za sebou.

V noci na nedeľu nedostal šancu ani jeden slovenský brankár. St. Louis bez Jaroslava Haláka prehral s Anaheimom 2:3. Montreal odišiel z Toronta s prehrou 3:5, Peter Budaj strávil duel na striedačke.

Výsledky:

Tampa Bay - San Jose 4:5, Ottawa - NY Rangers 1:4, Winnipeg - Edmonton 3:2 pp, Buffalo - Columbus 3:4 pp a sn, Carolina - Florida 3:2 /za hostí T. KOPECKÝ 0+1/, Detroit - Los Angels 3:2 pp a sn /za domácich T. TATAR rozh. sam. náj./, Philadephia - NY Islanders 6:4 /za domácich A. MESZÁROŠ 2+0/, Toronto - Montreal 5:3, Nashville - Colorado 4:5, Phoenix - New Jersey 3:2, St. Louis - Anaheim 2:3, Minnesota - Dallas 3:2 pp, Vancouver - Calgary 3:2 pp a sn

01 - Modified: 2024-04-27 14:44:02 - Feat.: - Title: Opäť prehra. Česi porazili Slovákov v odvetnom zápase 4:1 02 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 04 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
28. apríl 2024 15:38