Slovenskí hádzanári prehrali dôležitý duel v Rumunsku

03.11.2013, 18:47

Slovenskí reprezentanti v hádzanej prehrali v nedeľu v dôležitom stretnutí kvalifikácie MS 2015 na palubovke najväčšieho konkurenta v 2. skupine Rumunska vysoko 24:32.

Po triumfe v hale Dinama v Bukurešti vedú Rumuni po dvoch kolách tabuľku s plným počtom štyroch bodov a výrazne si tak posilnili šance v boji o jedinú postupovú miestenku do budúcoročnej kontinentálnej baráže o svetový šampionát v Katare. Slováci majú na druhom mieste na konte zatiaľ dva body za domácu výhru nad outsiderom z Cypru.

Zverenci trénera Zoltána Heistera sa najbližšie v kvalifikácii MS predstavia 2. januára 2014 na pôde Talianska.

2. kolo prvej fázy kvalifikácie MS 2015 hádzanárov - 2. skupina:

Bukurešť:

Rumunsko - Slovensko 32:24 (14:10)

Najviac gólov Rumunska: Mihalcea 8/7, Simicu 6, Talas a Asontalei po 4. Zostava a góly SR: Štochl, Paul - Straňovský 2, Hruščák 7, Tarhai 4, Laho, Szücs 1, Kopčo, Kukučka 1, Adamčík 4, Antl 2/1, Ďuriš, Rábek, Urban 1, Vallo, Volentics 2/1. Rozhodovali: Schulze, Tönnies (obaja Nem.), vylúčení: 6:6, 7m hody: 7/7 - 3/2, 2000 divákov.

Prvý polčas Slovákom vôbec nevyšiel podľa predstáv, hoci skóre otvoril Urban a hostia vďaka agresívnej obrane i zákrokom gólmana Štochla prvýkrát inkasovali až po piatich minútach. Potom ale súper dvakrát udrel v presilovke a ďalšie dva rýchle protiútoky už znamenali vedenie Rumunov 4:1. Na slovenskej strane síce kontroval "delovkami" Tarhai, no domáci si v prvom dejstve stále udržiavali dvoj až trojgólový náskok. Slovenská ekipa doplácala na časté vylúčenia i zbytočne straty lôpt, navyše Rumunov podržal aj brankár Popescu. Hostia síce v 23. minúte znížili na 7:8, ale súper vzápätí znova odskočil na 10:7 a do kabín si niesol dokonca štvorgólový náskok.

Rumuni nepoľavili ani po zmene strán - v 32. minúte svietil na ukazovateli skóre už stav 16:11 a o chvíľu neskôr náskok domácich narástol po troch premenených sedmičkách z ruky Mihalceu za sebou už na 20:13. Slováci ale odpovedali šnúrou štyroch gólov v priebehu 169 sekúnd a za stavu 20:17 v 40. minúte domáci kouč musel "lavínu" hostí zastaviť oddychovým časom. Slováci ešte dokázali znížiť na dvojgólový rozdiel, štvrťhodinu pred koncom ale Rumuni opäť viedli 23:19. Hostí síce ešte držal nad vodou ich najlepší strelec Hruščák, ale slovenské trápenie pokračovalo a dokonca prehrali aj svoju presilovku o dvoch hráčov. Rumuni nevýrazný výkon trestali, päť minút pred koncom viedli už o osem gólov 30:22 a pripísali si nečakane hladké víťazstvo.

Zoltán Heister (tréner SR): "Dnes sme sklamali a ťažko na to nájsť vysvetlenie. Aj najskúsenejší hráči robili v rozhodujúcich chvíľach školácke chyby, súperovi sme veľakrát zlou prihrávkou doslova darovali loptu. Nepomáhali ani striedania a tak sme vysoko prehrali. V druhom polčase sme sedemgólové manko stiahli na dva, ale potom sme opäť zlyhali. Rumuni určite nie sú o toľko lepší, no chybami sme ich vždy posadili na koňa. Teraz sa musíme dať dokopy a v januári sa pokúsiť Rumunov podobne vysoko zdolať doma, hoci to nebude jednoduché."

Juraj Jurajov (asistent trénera SR): "Nehovorí sa mi po takomto výsledku ľahko, dnes sme nepodali optimálny výkon. Robili sme zbytočne veľa technických chýb, navyše nám nefungovala podľa predstáv ani obranná fáza. Zbytočne sme si komplikovali situáciu, najmä keď sme v druhom polčase znížili na rozdiel dvoch gólov. Myslím si, že Rumuni do toho pred domácim publikom dali viac srdca a vyhrali až o osem gólov. Je to síce dosť, ale určite sa nevzdávame a v domácej odvete s nimi sa pokúsime toto manko zmazať. Každý zápas je iný a som presvedčený, že sa nám to môže podariť."

4. Cyprus 2 0 0 2 43:71 0mp la

01 - Modified: 2005-08-22 08:01:10 - Feat.: 0 - Title: Do sporov o pozemky už zasiahla polícia
01 - Modified: 2024-04-08 13:51:21 - Feat.: - Title: Opora našich hádzanárok po postupe na Euro: Dokázali sme sa adaptovať na štýl, ktorý od nás kouč žiada 02 - Modified: 2024-04-07 19:31:41 - Feat.: - Title: Slovenské hádzanárky postúpili po desiatich rokoch na majstrovstvá Európy, opäť vďaka domácej remíze 03 - Modified: 2023-10-09 13:28:46 - Feat.: - Title: Najlepšia slovenská basketbalistka hrá v Izraeli. Každý deň čakáme na nové správy, hovorí pre HN 04 - Modified: 2022-07-20 22:00:00 - Feat.: - Title: Nový kouč našich hádzanárov pre HN: Aj tu rastú talenty. Mladí hráči však priskoro strácajú motiváciu 05 - Modified: 2022-01-23 20:26:53 - Feat.: - Title: Ročný plat top hádzanára má Neymar za osem dní
24. apríl 2024 08:34