Djokovič nedal Berdychovi šancu. Rok ukončí ako svetová jednotka

14.11.2014, 15:43

Srbský tenista Novak Djokovič ukončí kalendárny rok tretíkrát v kariére na pozícii svetovej jednotky. Definitívne o tom rozhodol jeho piatkový triumf v A-skupine Turnaja majstrov v Londýne nad Tomášom Berdychom. Djokovič vyhral za 69 minút hladko 6:2, 6:2 a zabezpečil si postup do semifinále z prvého miesta. V ňom sa stretne s Japoncom Keiom Nišikorim. Z prvého miesta B-skupiny si postup medzi elitné kvarteto vybojoval Švajčiar Roger Federer.

Djokovič aj proti Berdychovi potvrdil skvelú fazónu a ani v treťom dueli na prestížnom podujatí nestratil ani set. Dvojnásobný obhajca titulu mal opäť skvelý štart do zápasu a hneď v úvode zobral súperovi podanie čistou hrou. Rýchlo sa potom ujal vedenia 4:0 a prvý set získal za 33 minút jednoznačne 6:2. Ani v druhom sa obraz hry nezmenil a český tenista nemal proti skvele hrajúcemu súperovi nárok. Prvú hru získal Berdych znova až za nepriaznivého stavu 0:4, ale Djokovič si s prehľadom náskok postrážil. Zaokrúhlil tak víťaznú sériu v hale už na 30 stretnutí.

A-skupina:

Novak Djokovič (1-Srb.) - Tomáš Berdych (6-ČR) 6:2, 6:2

01 - Modified: 2006-12-21 13:14:00 - Feat.: 0 - Title: Zuzulová piata, Schildová vyhrala aj tretí slalom
01 - Modified: 2020-11-22 20:38:21 - Feat.: - Title: Prekvapenie na Turnaji majstrov. Titul vybojoval mladý Rus 02 - Modified: 2019-11-16 16:24:39 - Feat.: - Title: Federer si o titul prekvapivo nezahrá. Vyradil ho mladý Grék 03 - Modified: 2017-11-19 20:11:26 - Feat.: - Title: Bulhar šokoval tenisový svet. Ovládol Turnaj majstrov 04 - Modified: 2017-11-12 20:56:44 - Feat.: - Title: Federer víťazom Turnaja majstrov 05 - Modified: 2017-07-12 17:34:43 - Feat.: - Title: Djokovič vo Wimbledone šokujúco vypadol. Musel skrečovať zápas proti českému tenistovi
20. apríl 2024 15:08