Slovan dostal v lige lekciu. S Trenčínom hanebne prehral

18.10.2013, 21:18

Futbalisti nášho majstra Slovana Bratislava zažili najťažšiu prehru v tejto sezóne. V štrnástom kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže prehrali s Trenčínom v domácom prostredí hanebne 0:3. Napriek tomu sú belasí stále na prvom mieste tabuľky.

ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 0:3 (0:0)

Góly: 54. Kleščík (z 11 m), 65. Van Kessel, 89. Holúbek. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Niňaj, Bagayoko - William, Baez. ČK: 75. Vittek (Slovan - za faul), 2314 divákov

Zostavy a striedania:

ŠK Slovan Bratislava: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Vrablec - Grendel - Žofčák (46. Mészáros), Vittek, Halenár, Milinkovič - Fořt (67. Peltier)

AS Trenčín: Volešák - Čögley, Kleščík, Rundič, Mazáň - Baez - Van Kessel, Mišák (70. Bero), Holúbek, Hajradinovič (82. Bariš) - William (66. Bezák)

V súboji gólovo najproduktívnejších mužstiev sa prvým streleckým pokusom prezentoval hosťujúci Van Kessel v 10. minúty, Putnocký však bol v bráne Slovana pozorný. O štyri minúty neskôr otáľal Bagayoko v šestnástke s odkopom lopty, čo však nevyužil dotierajúci Holúbek. Až po polhodine hry sa dostali do gólovej šance aj domáci, ale krížna prízemná strela prenikajúceho Milinkoviča minula ľavú žrď trenčianskej brány. V 35. minúte volala po góle rýchla kombinačná akcia tria Bayaoko - Milinkovič - Vittek, skóre sa však ani po tejto príležitosti nemenilo. O dve minúty nato ešte hlavičkoval do priestoru brány Róbert Vittek, brankár Trenčína Volešák si však aj s týmto pokusom dokázal poradiť.

Po zmene strán stratil loptu na vlastnej polovičke Čögley, zmocnil sa jej Grendel a striedajúce Mészárosovi chýbali centimetre, aby ju po prízemnom centri usmernil do bránky. V 52. minúte Hajradinovič vysunul Williama, ktorého v šestnástke fauloval Niňaj. Nariadený pokutový kop premenil Kleščík. Ďalší šok pre lídra súťaže pripravil v 65. minúte Van Kessel, ktorý v úniku na Putnockého nezaváhal - 0:2. V 75. minúte fauloval protihráča na strede ihriska Vittek a za tento zákrok ho poslal rozhodca Kráľovič priamo pod sprchy. "Belasým" nezostávalo veľa času a oslabení o svojho ofenzívneho hráča sa ich šance na strelenie minimálne dvoch gólov znížili. Bodku za stretnutím dal v 89. minúte Jakub Holúbek, ktorý zakončil peknú akciu hostí. Trenčania odohrali v Bratislave dobrý zápas a pod hrad Matúša Čáka si odniesli z trávnika lídra tabuľky tri body.

01 - Modified: 2005-07-29 06:22:12 - Feat.: 0 - Title: Lesy SR majú za sebou úspešný polrok
01 - Modified: 2024-03-30 19:00:38 - Feat.: - Title: Slovan zdolal Podbrezovú v skupine o titul. Tri body zariadil v prvej minúte nadstavenia Marcelli 02 - Modified: 2024-02-23 12:05:57 - Feat.: - Title: Polícia riešila pri štvrtkovom zápase Slovana viaceré prípady porušenia zákona 03 - Modified: 2024-02-22 22:31:40 - Feat.: - Title: Veľká snaha, no opäť prehra. Slovan nestačil na Sturm ani v odvete, v pohárovej Európe tak belasí skončili 04 - Modified: 2024-01-28 12:46:32 - Feat.: - Title: Slovan ulovil zaujímavé meno. Na Tehelné pole prichádza bývalý kapitán Dunajskej Stredy 05 - Modified: 2023-12-30 21:14:52 - Feat.: - Title: Slovan ukončil rok treťou výhrou v rade. "Trpel som", povedal tréner Nitry
23. apríl 2024 16:59