Chára s dvomi asistenciami, Meszárošova Philadelphia víťazne

02.02.2014, 08:35

Hokejisti Philadelphie aj s obrancom Andrejom Meszárošom zvíťazili v zápase zámorskej NHL nad Los Angeles 2:0. Slovenský reprezentant sa vrátil do zostavy Flyers po trojzápasovej absencii, pričom na ľade strávil 14:45 minút a prezentoval sa jednou strelou. Čistým kontom sa blysol brankár hostí Steve Mason, ktorý nepustil za svoj chrbát ani jednu z 35 striel a pripísal si 22. "nulu" v kariére.

Tretiu prehru v rade zaznamenala Florida, ktorá v noci na nedeľu nestačila na Columbus a podľahla 1:4. V drese "panterov" odohral 14:13 min útočník Tomáš Kopecký, ktorý ukončil duel s jedným streleckým pokusom a jednou "mínuskou". Slovenský gólman Jaroslav Halák sledoval víťazstvo svojho St. Louis nad Nashvillom 4:3 pp a sn iba zo striedačky.

Obranca Zdeno Chára prispel dvomi asistenciami k presvedčivému víťazstvu Bostonu v sobotňajšom dueli nad Edmontonom. Domáci zvíťazili 4:0, v drese hostí si pripísal jednu mínusku ďalší slovenský zadák Martin Marinčin. Kapitán "medveďov" Chára zaznamenal prvý bod pri góle Dougieho Hamiltona zo 47. minúty. O deväť minút neskôr asistoval aj pri presilovkej trefe Toreyho Kruga. Boston si po hladkom triumfe v tabuľke Východnej konferencie upevnil druhú priečku.

V druhom sobotňajšom dueli vyhrala Tampa Bay na ľade Montrealu 2:1 pp. V bránke Canadiens sa namiesto Petra Budaja predstavil Carey Price, ktorý rozhodujúci gól inkasoval 24 sekúnd pred koncom predĺženia z hokejky Natea Thompsona.

Boston - Edmonton 4:0 /za domácich Z. CHÁRA 0+2/, Montreal - Tampa Bay 1:2 pp, Colorado - Buffalo 7:1, Los Angeles - Philadelphia 0:2, Toronto - Ottawa 6:3, Columbus - Florida 4:1, St. Louis - Nashville 4:3 pp a sn, Phoenix - Pittsburgh 3:1, Calgary - Minnesota 4:3 pp, Anaheim - Dallas 0:2, San Jose - Chicago 1:1 v tretej tretine

01 - Modified: 2006-01-01 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Automobilky v USA bojujú o prežitie
01 - Modified: 2018-04-22 05:39:26 - Feat.: - Title: Postup Bostonu sa zatiaľ nekoná, Washington otočil sériu 02 - Modified: 2018-04-04 05:27:25 - Feat.: - Title: Pánik aj Tatar gólmi pomohli svojim tímom k víťazstvu. Chára s mínuskami 03 - Modified: 2016-06-05 07:32:20 - Feat.: - Title: San Jose sa vrátilo do boja o Stanley cup 04 - Modified: 2016-06-02 05:37:37 - Feat.: - Title: Pittsburgh ovládol úvod finále NHL. Nad San Jose vedie 2:0 05 - Modified: 2016-05-27 05:29:17 - Feat.: - Title: Pittsburgh si vybojoval finále NHL. O góly v poslednom zápase sa postaral jediný hráč
18. apríl 2024 19:07