Angličania získali na majstrovstvách jediný bod. A cestujú domov

24.06.2014, 20:51

Futbalisti Kostariky sa stali víťazmi D-skupiny na MS v Brazílii, keď v utorňajšom dueli remizovali s výberom Anglicka 0:0. Zverenci kolumbijského trénera Jorge Louisa Pinta sa do osemfinále kvalifikovali po prvý raz od roku 1990 a to z prvého miesta so siedmimi bodmi. V ňom sa predstavia v nedeľu 29. júna o 22.00 SELČ v Recife proti druhému tímu C-skupiny, kde momentálne figuruje tím Pobrežia Slonoviny. Ich súperom sa môže stať i Kolumbia, Japonsko a Grécko.

Albión už po zhodnom výsledku 1:2 v predchádzajúcich dvoch dueloch proti Taliansku a Uruguaju nemal šancu na postup z D-skupiny. Angličania nastúpili až s deviatimi zmenami v základnej zostave, no želaný úspech v podobe troch bodov v súboji o česť im nepriniesli. So šampionátom sa rozlúčili napokon ziskom bodu.

D-skupina, 3. kolo:

Kostarika - Anglicko 0:0

ŽK: G. Gonzalez - Barkley, Lallana. Rozhodovali: Haimoudi - Etchiali(obaja Alž.), Achik (Mar.), 50.000 divákov.

Kostarika: Navas - Gamboa, G. Gonzalez, Duarte, Diaz - Miller - Ruiz, Borges (78. Barrantes), Tejeda, Brenes (59. Bolanos) - Campbell (65. Ureňa)

Anglicko: Foster - Jones, Cahill, Smalling, Shaw - Lampard, Wilshere (73. Gerrard) - Milner (76. Rooney), Barkley, Lallana (62. Sterling) - Sturridge

Kostaričania pôsobili v úvode zápasu aktívnejším dojmom a už v 2. minúte sa pokúsil o zakončenie spoza šestnástky Campbell. Lopta z jeho kopačky však tesne minula priestor anglickej brány. Na opačnej strane sa prezentoval v 12. minúte ďalekonosnou strelou Sturridge, ktorý minul ľavú žrď Navasovej brány. Obidve mužstvá dobre bránili a útočiacich hráčov nepúšťali do vyložených príležitostí. V 23. minúte z priameho kopu tvrdo vypálil Borges, loptu smerujúci pod brvno Foster s námahou vytlačil na rohový kop. O päť minút neskôr Sturridge po centri z ľavej strany namiesto pohotového zakončenia zvolil spracovanie lopty a Duarte ho stihol odzbrojiť. Anglický útočník sa dostal k zakončeniu aj v 35. minúte, hlavou iba tesne minul priestor troch žrdí. V záverečnej desaťminútovke prvého polčasu sa ešte zrodili náznaky šancí na oboch stranách, bezgólový stav sa však nezmenil.

Druhé dejstvo začali aktívne hráči Albiónu, ale nič z nej nevyťažili. V 59. minúte Lallana hľadal centrom voľného Sturridga, no pred ním zasiahol brankár Navas. O štyri minúty neskôr preveril pozornosť anglického brankára Fostera striedajúci Bolanos, ani tentoraz sa stav nezmenil. Obidva národné výbery čakali na chybu súpera a hrozili najmä po rýchlych kontrách. Angličania mohli skórovať v 65. minúte po strele Sturridga, lopta minula pravú žrď kostarickej brány. Anglický tréner Roy Hodgson poslal na hraciu plochu Gerrarda a útočníka Rooneyho s cieľom strhnúť víťazstvo na stranu tímu z Britských ostrovov. Rooney v 79. minúte vyslal "jedovku" na Navasa, ale ten vytlačil loptu na roh. V záverečných minútach už ani jeden z tímov nedokázal skórovať a z postupu do osemfinále z prvého miesta sa mohli tešiť Kostaričania.

01 - Modified: 2006-07-10 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Rusko zabilo svojho Zarkávího
01 - Modified: 2023-02-07 10:18:09 - Feat.: - Title: Čína sa ospravedlnila Kostarike za prelet balóna nad jej územím 02 - Modified: 2023-02-07 08:00:29 - Feat.: - Title: Nad Kostarikou bol pozorovaný čínsky balón. Peking tvrdí, že jeho účel je čisto vedecký 03 - Modified: 2022-09-04 05:49:29 - Feat.: - Title: V Kostarike zhabali 2,5 tony kokaínu ukrytého v kontajneri smerujúcom do Európy 04 - Modified: 2021-09-21 12:20:11 - Feat.: - Title: V Anglicku nehumánne zabijú až 100-tisíc ošípaných: Nemajú látku, ktorá zabezpečí, aby netrpeli 05 - Modified: 2021-07-19 11:34:25 - Feat.: - Title: V kluboch oslavovali Deň slobody, teraz majú problémy s karanténou. V tejto krajine čelia veľkým ťažkostiam
19. apríl 2024 11:07