Hamšíkov Neapol získal Taliansky pohár

04.05.2014, 08:10

SSC Neapol so slovenským futbalistom Marekom Hamšíkom sa stal víťazom Talianskeho pohára. V sobotňajšom finále na Olympijskom štadióne v Ríme zdolal Fiorentinu 3:1, pod triumf sa dvoma gólmi podpísal útočník Lorenzo Insigne. Neapolčania ustrážili víťazstvo aj napriek tomu, že v 79. minúte prišli o vylúčeného stredopoliara Gökhana Inlera. SSC tak získal trofej piatykrát v histórii, naposledy sa z neho tešil v sezóne 2011/2012.

Duel však zatienilo vyčíňanie v okolí štadióna, pri ktorom boli postrelení traja fanúšikovia. Finále sa preto začalo so 45-minútovým oneskorením.

Taliansky pohár - finále:

Fiorentina - SSC Neapol 1:3 (1:2)

Góly: 28. Vargas - 11. a 17. Insigne, 90.+2 Mertens, ČK: 79. Inler (SSC)

/za hostí M. Hamčík do 64 min.

01 - Modified: 2006-05-02 14:10:00 - Feat.: 0 - Title: Berlusconi odovzdal prezidentovi demisiu
01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
18. apríl 2024 21:40