Mladík Daňo strelil svoj prvý gól sezóny. Na výhru však nestačil

05.11.2015, 06:34

Slovenský hokejový útočník Marko Daňo zaznamenal v noci na štvrtok svoj prvý gól a zároveň kanadský bod v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL. Dvadsaťročný univerzál otvoril skóre domáceho duelu jeho Chicaga so St. Louis, z triumfu 6:5 po predĺžení sa nakoniec tešili hráči Blues. O ich výhre rozhodol v 64. minúte Vladimír Tarasenko.

Daňo sa presadil v 3. minúte, keď využil dobrú prácu za bránkou svojich spoluhráčov z tretej lajny Ryana Hartmanna a Tannera Kera a brankára hostí prekonal strelou spomedzi kruhov. Slovenský reprezentant odštartoval sezónu na farme Rockford IceHogs v AHL, v dvoch doterajších dueloch NHL si pripísal jeden bod za gól. V domácom drese stále chýbal druhý slovenský "jastrab" Marián Hossa.

Toronto v zostave s obrancom Martinom Marinčinom podľahlo doma Winnipegu 2:4.

Výsledky:

Toronto - Winnipeg 2:4, Chicago - St. Louis 5:6 pp /Daňo za domácich 1+0/ Vancouver - Pittsburgh 2:3

Anaheim - Florida 1:2 - prebieha 3. tretina

01 - Modified: 2007-10-31 15:33:00 - Feat.: 0 - Title: Akcia Google už pokorila aj 700-dolárovú hranicu
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-07 04:53:30 - Feat.: - Title: Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo 03 - Modified: 2024-03-08 13:47:14 - Feat.: - Title: Trend sa pomaly otáča, v NHL pribudol ďalší Slovák. Budúcnosť môže byť svetlá, hovorí kouč juniorov 04 - Modified: 2024-03-08 06:16:26 - Feat.: - Title: V NHL nastúpil ďalší Slovák. Vo veku 27 rokov zažil premiéru Patrik Koch 05 - Modified: 2024-02-26 23:16:53 - Feat.: - Title: Prezidentský palác chceli obsadiť mimozemské sily aj „eštebák“. O post sa uchádzali mnohé výstredné mená
02. máj 2024 10:13