Tatar s Jurčom gólmi pomohli Detroitu. Gáborík už je v play off

03.04.2014, 08:13

Dvojica slovenských hokejistov Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo pomohla v noci na štvrtok v zámorskej NHL k tesnému víťazstvu Detroitu nad Bostonom 3:2. Obaja útočníci strelili po jednom góle, pričom Tatar pridal aj gólovú prihrávku. Jednu asistenciu si pripísal i obranca Martin Marinčin, jeho Edmonton ale neudržal na ľade Anaheimu dvojgólový náskok a prehral 2:3. Hráči Los Angeles aj vďaka asistencii Mariána Gáboríka zdolali Phoenix hladko 4:0 a stali sa v poradí desiatym tímom a šiestym v Západnej konferencii, ktorý si zaistil postup do play off.

Tatar v 25. minúte domáceho duelu s Bostonom vyrovnal svojím 19. tohtosezónnym gólom na priebežných 1:1, keď strelou zápästím spoza pravého kruhu prekonal brankára Bruins Tuukku Raska. Carl Söderberg síce poslal hostí opätovne do vedenia, no domáci zabojovali a v tretej tretine v priebehu 102 sekúnd skóre otočili. O vyrovnanie sa postarali slovenskí Tomášovia. Hoci v neprehľadnej situácii Tatar prišiel o prilbu a protihráč mu držal hokejku, dokázal korčuľou prihrať spoluhráčovi Jurčovi, ktorý nemal problém skórovať do odkrytej bránky - 2:2. Pre mladého útočníka to bol v poradí šiesty gól v ročníku. O víťazný zásah "červených krídel" sa v 53. minúte postaral v skvelej forme hrajúci Švéd Gustav Nyquist, ktorý "prefrčal" okolo kapitána Bostonu Zdena Cháru a namieril presne k ľavej žrdi.

Výsledky NHL:

Ottawa - NY Islanders 1:2, Detroit - Boston 3:2 /za domácich TATAR 1+1, JURČO 1+0/, Anaheim - Edmonton 3:2 /za hostí MARINČIN 0+1/, Los Angeles - Phoenix 4:0 /GÁBORÍK (LA) 0+1/

01 - Modified: 2006-03-24 08:54:00 - Feat.: 0 - Title: Tymošenková: Nenechajte vyhrať Janukovyča
01 - Modified: 2024-01-14 06:13:37 - Feat.: - Title: Tatar a Nemec pomohli k triumfom svojich tímov, série Seattlu a Edmontonu 02 - Modified: 2024-01-05 06:21:41 - Feat.: - Title: Tatar dal štvrtý gól v sezóne, Seattle ťahá sériu šiestich víťazstiev 03 - Modified: 2023-12-30 06:50:04 - Feat.: - Title: Nemec a Tatar slávili v NHL tretí triumf za sebou, Fehérváry sa zranil po náraze na mantinel 04 - Modified: 2023-08-09 20:13:17 - Feat.: - Title: Tomáš Tatar sa stal hokejistom roka: Je to výsledok kolektívneho úsilia 05 - Modified: 2023-04-07 07:07:07 - Feat.: - Title: Tatar prispel v NHL gólom k triumfu New Jersey nad Columbusom, Rangers s Halákom prehrali
20. apríl 2024 02:59