Halák prispel k triumfu, Sekera s Marinčinom asistovali

22.09.2015, 07:27

Dvaja slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v noci na utorok v dvanástich prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL. Obranca Edmontonu Andrej Sekera sa na novom pôsobisku uviedol asistenciou, ktorou prispel k víťazstvu Oilers nad Calgary 4:2. Rovnako asistenciu si pripísal ďalší slovenský zadák a letná posila Toronta Martin Marinčin, ktorý pomohol k triumfu Maple Leafs nad Ottawou 4:1.

Dve tretiny odchytal za New York Islanders slovenský brankár Jaroslav Halák. Z trinástich striel, ktoré na neho smerovali, pustil za svoj chrbát iba jednu a "ostrovania" aj vďaka nemu vyhrali nad Philadelphiou 3:2.

Výsledky prípravných stretnutí NHL:

Columbus - Pittsburgh 0:1 pp a sn, New York Islanders - Philadelphia 3:2 (HALÁK chytal za Islanders 40 minút, inkasoval jeden gól z 13 striel, úspešnosť 92,3 percenta), New York Rangers - New Jersey 6:3, Philadelphia - New York Islanders 5:3, Washington - Carolina 2:0, Ottawa - Toronto 3:4 pp, Toronto - Ottawa 4:1 (MARINČIN za domácich 0+1), Minnesota - Buffalo 2:3, Calgary - Edmonton 1:3, Edmonton - Calgary 4:2 (SEKERA za domácich 0+1), Arizona - Los Angeles 1:5, zápas Vancouver - San Jose sa ešte hrá, v III. tretine je stav 0:0

01 - Modified: 2007-09-23 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Bioetanol z celulózy
01 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 02 - Modified: 2024-04-21 16:18:04 - Feat.: - Title: Hokejisti do 20 rokov skončili na domácom turnaji štvrtí. Mnohí ešte také náročné zápasy nehrali, tvrdí Štrbák 03 - Modified: 2024-04-21 12:35:40 - Feat.: - Title: Až 11 gólov proti Nemcom? Niekedy je dobré aj prehrať. Aspoň hráči vidia, že to nepôjde samo, vraví odborník 04 - Modified: 2024-04-20 17:50:59 - Feat.: - Title: Slováci odvetu zvládli, v príprave si poradili s Nemeckom 05 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného
23. apríl 2024 09:44