Američan predviedol likvidačný zákrok. Česi hovoria o poprave

22.05.2014, 18:42
redred
Kapitán Američanov Justin Abdelkader likvidačným zákrokom odstavil Vladimíra Sobotku. Česi jeho trest využili dvomi gólmi.

Bol to kľúčový moment. V 27. minúte český útočník Vladimír Sobotka vystrelil a za pár sekúnd sa na neho rútil kapitán Američanov Justin Abdelkader. Likvidačným zákrokom do hlavy ho poslal na ľad. Z tento hrozivý zákrok dostal Američan trest na päť minút plus do konca zápasu. Česi to dokázali využiť a v tejto presilovke strelili dva góly. Naši západní susedia napokon vyhrali 4:3 a postúpili do semifinále na svetovom šampionáte.

Prečítajte si aj: Česi zvládli obrovskú drámu. Sú prvým semifinalistom

Napríklad aj portál kanadskej televízie TSN označil Abdelkaderov faul za „odporný“. "To bola hrozná prasárna. Ja neviem, čomu sa Američania čudovali. To je jasných päť minút. Aj keby mali ísť ďalej, tak ten frajer už si tu za takú hrôzu nemôže zahrať. To bola normálne poprava," povedal český brankár Alexander Salák v rozhovore pred idnes.cz. Pritom pred dvomi rokmi boli obaja hráči v opačnej pozícii. Sobotka vtedy v zápase NHL narazil na mantinel práve Abdelkadera. Zákrok však nebol taký hrozivý ako teraz.

01 - Modified: 2006-05-29 12:14:00 - Feat.: 0 - Title: NR SR v treťom volebnom období schválila celkovo 550 zákonov
01 - Modified: 2024-05-05 18:33:11 - Feat.: - Title: Fíni majú v nominácii štyroch hráčov z NHL a 17-ročného Heleniusa 02 - Modified: 2024-04-26 17:19:44 - Feat.: - Title: Slováci nezvládli prvú tretinu, federálne derby v Trenčíne vyhrali Česi 03 - Modified: 2024-04-18 13:23:44 - Feat.: - Title: Obranca Marinčin prišiel o šampionát. Má prasknutý stavec, sezóna sa preňho skončila 04 - Modified: 2024-04-17 13:42:32 - Feat.: - Title: Kto príde z NHL na šampionát? Šatan počíta s Regendom, prvé posily majú doraziť už o týždeň 05 - Modified: 2023-05-25 20:36:50 - Feat.: - Title: Kanada zdolala Fínsko 4:1, postúpila do semifinále mieri už ôsmy krát
06. máj 2024 05:04