Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2015, 13:58

Lintner sa rozhodol. Bude šéfom slovenskej extraligy

Richard Lintner bude novým riaditeľom spoločnosti Pro-Hokej. Bývalý reprezentant a neúspešný kandidát na post prezidenta SZĽH v piatok poskytol oficiálne vyhlásenie, v ktorom potvrdil prijatie ponuky zo strany extraligových klubov. Vo funkcii nahradí Vladimíra Paštinského, ktorý v nej v júni na vlastnú žiadosť skonćil. Pro-Hokej má pod palcom slovenskú extraligu.

Lintner v stanovisku deklaroval cieľ pomôcť najvyššej slovenskej súťaži a vrátiť jej dôveru fanúšikov a hokejovej verejnosti. "Ak chceme vychovávať nové hokejové osobnosti, spoločne napĺňať štadióny, podporovať talentovaných mládežníkov a predovšetkým vrátiť dôveru slovenskému hokeju, je dôležité, aby sme spoločne preto aj niečo urobili. A preto som sa rozhodol po dôkladnom zvážení prijať ponuku extraligových klubov, ktoré deklarujú jednoznačný záujem o prestavbu našej najvyššej hokejovej ligy," uviedol Lintner v oficiálnom vyhlásení.

 

Hej, spolu sme hokej a spoločne vrátime dušu aj našej lige!!!

Posted by Richard Lintner on 7. august 2015

 

"Som si plne vedomý toho, v akej vážnej situácii sa slovenský hokej nachádza. Od momentu ukončenia mojej profesionálnej hokejovej kariéry som mal jediný cieľ: pomôcť slovenskému hokeju. Ani netransparentná voľba prezidenta SZĽH a nezáujem Výkonného výboru riešiť tento nelichotivý stav nás, ktorým na slovenskom hokeji záleží, nemôže odradiť od toho, aby sme tento cieľ napĺňali. Práve naopak. Súboj ideí a hodnôt týkajúcich sa smerovania slovenského hokeja sa týmto mojím rozhodnutím prenáša z roviny diskusnej do roviny reálneho napĺňania programových cieľov, ktoré som predstavil v období pred konaním kongresu," uvádza sa ďalej vo vyhlásení.

"Moje rozhodnutie prijať na seba túto zodpovednosť bolo ovplyvnené nezávislosťou najvyššej hokejovej ligy od SZĽH. Zmluva medzi SZĽH a spoločnosťou Pro-Hokej jasne deklaruje, že vedenie SZĽH poveruje spoločnosť Pro-Hokej riadením a organizovaním našej najvyššej hokejovej ligy. Táto zmluva dáva spoločnosti Pro-Hokej významnú mieru autonómie a nezávislosti, čo považujem za najdôležitejší bod, ktorý ovplyvnil moje rozhodnutie prijať ponuku extraligových klubov. Som presvedčený, že prostredníctvom našej najvyššej hokejovej ligy môžeme ukázať, ako moderný marketing, disciplína, profesionalita, jasné pravidlá či nadšenie, v spolupráci s fanúšikmi a širokou hokejovou verejnosťou môže pozdvihnúť úroveň našej ligy a hokeja ako takého. Verím, že spoločne s hokejovými fanúšikmi sa nám podarí napĺňať naše ciele," dodal Lintner. Ten kandidoval na post prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). V júnových voľbách na kongrese ale neuspel v súboji s dovtedajším šéfom zväzu Igorom Nemečkom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.