Sagan jazdu na zadnom kolese neustál. Spadol na chrbát (video)

28.07.2015, 12:44
TASRTASRlmlm

Slovenský cyklista Peter Sagan zvíťazil v exhibičných pretekoch v belgickom meste Aalst, v ktorých zdolal víťaza uplynulého ročníka Tour de France Chrisa Froomea. Tretiu priečku obsadil belgický majster Preben Van Hecke.

Froome sa predstavil v žltom drese, Sagan jazdil v zelenom za víťazstvo v bodovacej súťaži na Tour. Večerná exhibícia sa išla vo vysokom tempe, po niekoľkých pokusoch o úniky odskočili z vedúcej skupinky Froome a Sagan a v špurte dominoval slovenský jazdec stajne Tinkoff-Saxo.

Náš cyklista zaujal v Belgicku nielen víťazstvom v pretekoch, ale aj tým, že pobavil divákov. Tentokrát však nato aj trochu doplatil. Pri jazde na zadnom kolese síce zožal obrovský aplauz, ale napokon to neustál a padol na chrbát. Dvaja ďalší cyklisti sa pri ňom pristavili a skontrolovali, či si jazdec tímu Tinkoff-Saxo neprivodil zranenie.

"Dúfam, že som zlomil smolu a týmto triumfom som odštartoval víťaznú sériu. Atmosféra tu bola úžasná. Je vždy zábava jazdiť v Aalste, fanúšikovia takmer prekonali atmosféru, ktorá bola na Elyzejských poliach," povedal Sagan pre miestne médiá.

Nie je hanba prehrať so Saganom. Bol to veľmi pekný večer. Dúfam, že na budúci rok tu budem opäť stáť v žltom drese," povedal Froome, ktorý si na pódiu dal spolu s víťazom i tretím pohár tmavého piva.

01 - Modified: 2007-08-05 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Akcie
01 - Modified: 2024-04-03 22:06:46 - Feat.: - Title: "Je čas zasadnúť opäť do sedla." Sagan začal po operácii trénovať 02 - Modified: 2024-03-21 17:27:20 - Feat.: - Title: V Senici našli telo zastrelenej cyklistky. Vrahom má byť bývalý manžel, ktorý si potom vzal život 03 - Modified: 2024-02-23 13:28:51 - Feat.: - Title: Peter Sagan musel podstúpiť operáciu. Má problémy so srdcom a bude musieť vynechať preteky 04 - Modified: 2023-12-16 19:02:53 - Feat.: - Title: Víťazom ankety Zlatý pedál sa stal premiérovo Martin Svrček 05 - Modified: 2023-08-29 14:18:53 - Feat.: - Title: Chceli, aby sa cyklisti šmykli na oleji. Španielska polícia počas Vuelty zadržala sabotérov
25. apríl 2024 16:09