Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.05.2014, 16:04

Prievidza odmieta nastúpiť na finále, hrozi jej ďalšia kontumácia

Basketbalový klub BC Prievidza sa rozhodol nenastúpiť na sobotňajší štvrtý finálový zápas SlovakSPORT.TV extraligy proti Interu Bratislava po piatkových udalostiach v Prievidzi. V prípade, že sa vzhľadom na rozhodnutie domácich zápas skutočne neodohrá, Inter zvíťazí druhýkrát kontumačne (20:0) a po triumfe 4:0 v sérii získa extraligový titul.

BC Prievidza poskytol oficiálne stanovisko k situácii, ktoré Športová redakcia TASR vydáva v plnom znení a bez redakčných úprav:

"Oficiálne stanovisko BC Prievidza k situácií, ktorá vznikla pred 3. finálovým zápasom SlovakSport.TV extraligy BC Prievidza – BK Inter Bratislava dňa 9.5.2014 a k následnému rozhodnutiu Hracej komisie SBA. Basketbalový klub BC Prievidza sa týmto oficiálne ospravedlňuje rozhodcovi pánovi Petrovi Karnišovi za poranenie spôsobené papierovou rolkou pri slávnostnom nástupe na zápas. Sme presvedčení, že k nemu prišlo nešťastnou náhodou, nebolo v žiadnom prípade úmyselné, a teda nemôže byť klasifikované ako inzultácia. Vedenie klubu BC Prievidza z tohto dôvodu nesúhlasí s rozhodnutím Hracej komisie SBA č. 338/140509, a to z nasledovných dôvodov: 1. Uvedenú situáciu v žiadnom prípade nepovažujeme za inzultáciu. Vychádzame pritom z výkladu Disciplinárneho poriadku SBA (schválený 16.6.2012), odsek X. - Definície, články 28. a 29., kde je jasne definovaná inzultácia a miery inzultácie. 2. Technický komisár a prvý rozhodca stretnutia nevyvinuli žiadnu snahu, aby sa aj napriek tejto udalosti finálové stretnutie odohralo v zmysle Hracieho poriadku SBA (schválený 28.6.2013) Článok 3. Technické ustanovenia, konkrétne bod 3.5.9 „Usporiadateľ i rozhodcovia sú v každom prípade povinní vyčerpať všetky možnosti na odohranie stretnutia.“ Rozhodcovia a technický komisár sa na 45 minút zavreli do šatne a nekomunikovali s hlavným usporiadateľom, ani zástupcami oboch klubov o predmetnej situácií. Následne rozhodli o zrušení zápasu. Neskôr hracia komisia SBA rozhodla o kontumácii stretnutia v prospech Interu Bratislava, odohratí nasledujúceho finálového zápasu v Prievidzi (a prí ;padného ďalšieho na palubovke BC Prievidza) bez účasti divákov a finančnej pokute 2500 eur. 3. Domnievame sa, že hracia komisia SBA svojím nezodpovedným a unáhleným rozhodnutím hrubo znevážila prácu trénerov, hráčov, realizačných tímov a sponzorov oboch klubov a okrem toho BC Prievidza spôsobila nemalú spoločenskú a aj finančnú ujmu. 4. Z vyššieuvedených dôvodov sa klub BC Prievidza rozhodol nenastúpiť na 4. finálový zápas Slovak SPORT TV BC Prievidza – Inter Bratislava dňa 10. 5. 2014 so začiatkom o 18 h. Žiadame o korektné prehodnotenie rozhodnutia HK SBA a pokračovanie finálovej série 3. zápasom, za účasti divákov. Sme presvedčení, že udelená pokuta 2500€ je dostatočne vysoká. Nezodpovedné rozhodnutie HK SBA hrubo zasiahlo celé športové dianie na Slovensku. Fanúšikovia basketbalu v Prievidzi a na celom Slovensku si takéto vyvrcholenie extraligovej sezóny – za zeleným stolom, nie na palubovke - určite nezaslúžia. Toto naše stanovisko je zároveň aj oficiálnym odvolaním BC Prievidza voči rozhodnutiu HK SBA, ktoré podáme aj v súlade s príslušnými predpismi.

Vedenie BC Prievidza."

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.