Slovenka Schmiedlová na Australian skončila: Nepodržal ma servis

16.01.2014, 06:31

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. Víťazke minulotýždňového podujatia WTA v tasmánskom Hobarte Španielke Garbine Muguruzovej Blancovej podľahla za 67 minút v dvoch setoch 3:6 a 3:6. Pre zverenku trénera Milana Martinca to bola premiéra v seniorskej hlavnej súťaži v Melbourne.

Schmiedlovej nevyšiel úvod zápasu, keď dvakrát stratila podanie a Muguruzová Blancová si vybudovala náskok 4:0. Slovenka v ďalších minútach síce znížila na 3:5, no záver setu patril Španielke. Na začiatku druhého dejstva sa Schmiedlová po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0, Muguruzová Blancová však potom získala štyri gemy v rade a zápasu už dotiahla do úspešného konca.

Schmiedlová bola po prehre sklamaná. "Mohla som odohrať lepší zápas, spravila som veľa chýb. Vždy keď som doťahovala a dostala sa do výmen, nevyužila som veľké šance, najmä v druhom sete. Dnes bolo v Melbourne veľmi teplo a v takýchto podmienkach sa hrá veľmi ťažko. Pokúsim sa z dnešného duelu zobrať ponaučenie. Musím sa snažiť zachytiť začiatky zápasov a viac sa sústrediť na servis, ktorý ma dnes nepodržal. Muguruzová Blancová dobre podávala, tlačila sa do kurtu. Potvrdila, že je veľmi dobrou hráčkou," povedala Schmiedlová v konferenčnom hovore so slovenskými médiami.

dvojhra - 2. kolo:

Garbine Muguruzová Blancová (Šp.) - Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) 6:3, 6:3

01 - Modified: 2005-12-06 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Základne USA v Rumunsku
01 - Modified: 2024-01-28 13:02:40 - Feat.: - Title: Dokonalý obrat aj historický triumf pre taliansky tenis. Sinner je novým kráľom Melbourne Parku 02 - Modified: 2024-01-27 10:25:04 - Feat.: - Title: Bieloruská tenistka Sobolenková suverénne obhájila titul na Australian Open 03 - Modified: 2024-01-27 10:30:55 - Feat.: - Title: Jamrichová určite má šancu preraziť. Je dravá, vysoká a dobre aj podáva, pripomína mi Kvitovú, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-01-27 07:11:45 - Feat.: - Title: VIDEO Fantastická správa z Austrálie. Slovenka Renáta Jamrichová vyhrala juniorský Australian Open 05 - Modified: 2024-01-22 09:21:40 - Feat.: - Title: Zápas na Australian Open museli prerušiť. Muž s maskou začal hádzať na kurt protivojnové plagáty
27. apríl 2024 03:05