Slovák Meszároš opäť zažiaril, pred olympiádou má skvelú formu

17.01.2014, 06:41

Zámorská hokejová NHL pokračovala v noci na piatok 11 zápasmi.

V drese Philadelphie si kanadské bodovanie rozšíril slovenský reprezentant Andrej Meszároš za jeden gól a jednu asistenciu. Jeho tímu to však nestačilo a Nashvillu podľahol 3:4 pp a sn. Meszároš asistoval pri prvom góle svojho tímu už v 2. minúte stretnutia a päť sekúnd pred koncom druhej tretiny zaznamenal svoj druhý gól v sezóne.

Meszárosovi sa po slabšom úvode sezóny začína dariť. V posledných piatich zápasoch si vylepšil štatistiky o sedem kanadských bodov za jeden gól a šesť asistencií. V produktivite obrancov Philadelphie sa dostal už na tretie miesto.

Slovenský obranca Andrej Meszáros a Švajčiar Mark Streit. Snímka: TASR/AP

Z víťazstva sa netešilo St. Louis s brankárom Jaroslavom Halákom. Nad ich sily bolo Los Angeles, ktoré triumfovalo 4:1. Slovenský gólman si pripísal 27 úspešných zákrokov a stretnutie ukončil s 90-percentnou úspešnosťou zákrokov.

Naplno bodoval Boston, keď na ľade Dallasu vyhral 4:2. V drese hostí sa Zdeno Chára, ktorý bol s 26:26 min najvyťaženejším hráčom, prezentoval dvoma strelami na bránu. Okrem toho si zapísal jednu plusku a odsedel dve tretné minúty. Detroit v zostave s Tomášom Jurčom si z ľadu NY Rangers odviezol tesnú prehru 0:1 a neuspel už v druhom stretnutí za sebou.

NY Rangers - Detroit 1:0, Philadelphia - Nashville 3:4 pp a sn /za domácich A. MESZÁROŠ 1+1/, Ottawa - Montreal 4:5 pp, Tampa Bay - NY Islanders 1:2 pp a sn, Florida - San Jose 0:3, St. Louis - Los Angeles 1:4, Minnesota - Edmonton 4:1, Dallas - Boston 2:4, Colorado - New Jersey 2:1 pp a sn, Calgary - Winnipeg 2:5, Phoenix - Vancouver 1:0

01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-07 04:53:30 - Feat.: - Title: Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo 03 - Modified: 2024-03-08 13:47:14 - Feat.: - Title: Trend sa pomaly otáča, v NHL pribudol ďalší Slovák. Budúcnosť môže byť svetlá, hovorí kouč juniorov 04 - Modified: 2024-03-08 06:16:26 - Feat.: - Title: V NHL nastúpil ďalší Slovák. Vo veku 27 rokov zažil premiéru Patrik Koch 05 - Modified: 2023-12-31 06:45:17 - Feat.: - Title: Slováci v NHL: Nemec bol najvyťaženejší hráč New Jersey, Slavkovský hral opäť v prvom útoku
27. apríl 2024 20:24