Vittek potvrdil povesť kanoniera. Hetrikom zariadil Slovanu postup

23.07.2015, 21:06

Futbalisti bratislavského Slovana postúpili do 3. predkola Európskej ligy UEFA 2015/2016. V štvrtkovom odvetnom zápase 2. predkola zvíťazili na ihrisku írskeho druholigistu UC Dublin 5:1, keď hetrikom sa blysol Róbert Vittek. V prvom stretnutí pred týždňom na Pasienkoch triumfoval Slovan 1:0.

V 3. predkole sa Bratislavčania stretnú s FK Krasnodar, prvý duel je na programe 30. júla v Rusku, odveta 6. augusta na Pasienkoch.

odvetný zápas 2. predkola EL 2015/2016

UC Dublin - Slovan Bratislava 1:5 (0:1)

Góly: 57. Swan - 41., 90.+ a 90.+ Vittek, 49. Milinkovič, 81. Saláta. ŽK: Benson (Dublin). Rozhodoval: Valjič (BaH), 1361 divákov.

/prvý zápas 0:1, do 3. predkola postúpil Slovan Bratislava/

zostavy a striedania:

Dublin: Corbet - Leahy, Kouogun, Boyle, Langtry - O'Neill - Mulhall (88. Belhout), Watts (56. Cannon), Benson, Doyle (76. Kirwan) - Swan

Slovan: Mucha – Sekulič, Dobrotka (69. Hudák), Saláta, Podaný – Lásik, Štefánik - Milinkovič (83. Gašparovič), Zreľák, Kubík (67. Oršula) - Vittek

Domáci nastúpili do odvety s rovnakou zostavou, ktorá minulý týždeň na Pasienkoch robila Bratislavčanom veľké problémy. Slovan mal na hrote Vitteka, potrestaného stopéra Gorosita nahradil v strede obrany uzdravený Dobrotka. Na začiatku hýrili aktivitou Dublinčania, ktorí v úvodných desiatich minútach zahrávali tri rohové kopy. Ich pokusy však s prehľadom zneškodnil pozorný brankár Mucha.

Potom pohrozili aj hostia, najskôr Milinkovičov priamy kop z hranice pokutového územia išiel len tesne nad bránu a potom nebezpečne hlavičkoval Saláta. V 20. minúte unikol po ľavej strane Swan, zbavil sa Dobrotku, ale s jeho nie príliš strelou nemal Mucha žiadne problémy.

Domáci naďalej hýrili aktivitou, ofenzívne výpady Slovana končili na pozornej dublinskej obrane. Po pol hodine hry si hostia vypracovali dovtedy najväčšiu šancu, keď po Vittekovom centri pálil z piatich metrov Zreľák, jeho pokus však reflexívne pravou rukou vyrazil brankár Corbet. Tlak Bratislavčanov sa stupňoval, šance mali Vittek a potom aj Lásik. Slovan sa dočkal tesne pred prestávkou. Kubík zacentroval z ľavej strany, Milinkovič vrátil loptu späť do šestnástky a našiel nabiehajúceho Vitteka, ktorý hlavou otvoril skóre - 0:1.

Hostia mohli zvýšiť svoj náskok hneď po zmene strán, ale Štefánikova bomba len tesne minula Corbetovu svätyňu. O štyri minúty neskôr už domáci toľko šťastia nemali. Milinkovič po spolupráci so Zreľákom vyšachovali dublinskú obranu a prvý menovaný hráč pohodlne strelil druhý gól svojho tímu.

Slovan sa potom s vedením uspokojil a po jednej z chýb v strede poľa za to pykal, keď Swan po samostatnom sóle prekonal Muchu strelou medzi nohy - 1:2. Následne mal ten istý hráč na kopačkách vyrovnanie, ale po druhý raz na brankára Slovana nevyzrel. V 67. minúte mohol pridať svoj druhý gól v zápase kapitán hostí Milinkovič, ale so strelou dlho váhal a loptu mu napokon zobrala domáca obrana. Domáci študenti hrali aktívne aj za nepriaznivého stavu, ich kombinačná hra však nemala potrebný gólový efekt.

Slovan si s prehľadom kontroloval náskok a zvýšiť ho mohol po hlavičke Vitteka, ktorú z bránkovej čiary vykopol striedajúci Cannon. Bratislavčania napokon pridali aj tretí presný zásah, keď sa po rohovom kope Milinkoviča desať minút pred záverečným hvizdom presadil Saláta.

Dva góly v nadstavenom čase ešte pridal Vittek a zavŕšil tak svoj hetrik. Slovan po pohodlnom triumfe postúpil do 3. predkola EL, kde ho čaká tretí tím uplynulej sezóny ruskej ligy FK Krasnodar.

01 - Modified: 2007-07-31 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Informácie
01 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 02 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 03 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 04 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte 05 - Modified: 2024-04-06 15:42:24 - Feat.: - Title: Pred rímskym derby zasahovala polícia, pobilo sa tristo fanúšikov
16. apríl 2024 05:25