Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.05.2014, 17:29

Šatan: Chceli sme výmenu generácií, tak ju máme

Zo šatne vyšiel spoločne s útočníkom Marekom Hrivíkom, ktorý je od neho o sedemnásť rokov mladší. Hrali spolu v poslednom prípravnom zápase proti Nórsku v elitnom útoku. Miroslav Šatan na poslednom zraze pred svetovým šampionátom prišiel k novinárom.

Chceli sme generačnú výmenu a teraz ju tu máme. Nastal čas to urobiť a keďže teraz bolo veľa ospravedlneniek, tak je čas, aby si to mladí hráči vyskúšali,“ vyhlásil kapitán národného tímu Miroslav Šatan, ktorý bol najlepším strelcom hokejovej reprezentácie v prípravných dueloch. 


Prečítajte si aj: Vůjtek: Verím, že výsledky v príprave neboli náhodné


Podľa neho je dôležité, aby mladší hráči nazbierali skúsenosti. „Každé mužstvo čaká výmena. Teraz je pre nás správny čas. A o pár rokov môžu byť títo mladí hokejisti oporami reprezentácie,“ dodal Šatan. Jeho úlohou bude usmerniť mladých hráčov a potiahnuť ich v dôležitých momentoch na majstrovstvách sveta.

Samozrejme viem, čo bude moja úloha a som na ňu pripravený. Tento rok to bude skôr o mladých a my starší ako ja či Laco Nagy sa budeme snažiť odovzdať skúsenosti. Bude záležať na tom, aby to čo si povieme sme aj na ľade vykonali.“

Šatan otvorene o cieľoch na turnaji v Bielorusku nehovorí. „Ja sa v prvom rade veľmi teším na šampionát,“ asi bude môj posledný,“ ukončila ikona slovenského hokeja.

 

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.