Real získal prvú trofej sezóny. Ronaldo strelil Seville dva góly

12.08.2014, 22:55

Futbalisti španielskeho Realu Madrid získali druhýkrát v klubovej histórii európsky Superpohár. Úradujúci šampióni Ligy majstrov zdolali v utorňajšom súboji víťazov Európskej ligy UEFA zo Sevilly 2:0.

"Biely balet" dominoval od začiatku duelu na trávniku Cardiff City Stadium a vypracoval si veľa dobrých šancí na skórovanie. Prvý gól zaznamenal v 30. minúte hviezdny Cristiano Ronaldo, ktorý zužitkoval presný center rodáka z Cardiffu Garetha Balea. Krátko po zmene strán sa opäť presadil portugalský kanonier a definitívne rozhodol o držiteľovi trofeje. Hráči Sevilly zaostávali za súperom v celom stretnutí a vypracovali si iba dve výraznejšie šance, s ktorými si však poradil gólman Realu Iker Casillas.

Od úvodu duelu boli aktívnejší futbalisti Realu Madrid, ale dlho narážali na kompaktnú defenzívnu formáciu Sevilly. Tá miestami bránila so všetkými desiatimi hráčmi v poli, no vyrážala aj do nebezpečných kontier. Madridčania si vypracovali prvú šancu v 13. minúte, keď na hranici šestnástky spadol Ronaldo a rozhodca odpískal faul. Ronaldov priamy kop tečoval jeden zo súperov v múre a lopta len tesne minula bránku. V 18. minúte predviedli výbornú akciu najväčšie hviezdy "bieleho baletu". Ronaldo potiahol loptu po ľavom krídle, poslal dlhý center na vzdialenejšiu tyč, kde si nabehol Bale, ale v sklze trafil iba do stopéra Pareju. O dve minúty pohrozili aj Sevillčania, keď im vyšiel brejk a po Carvajalovej chybe sa dostal do šestnástky Vitolo, no jeho strelu z uhla poslal Casillas za bránku. Potom však pokračovala dominancia Realu, ktorý držal loptu a usilovne sa snažil streliť prvý gól. V 26. minúte našiel Benzema vo vápne Ronalda, ktorý sa šikovne uvoľnil, ale výborne ho vychytal brankár Beto. Po polhodine hry však nedokázal zabrániť gólu už ani on. Bale poslal zľava prudký a presný center na Ronalda, ktorý si našiel priestor vo vápne a už iba "doťukol" loptu za bezmocného Beta. V 34. minúte však zakiksovala obrana Realu a Casillas musel zachrániť pri tutovke Carrica.

Real udrel druhýkrát hneď po prestávke a opäť bol na konci akcie jeho najlepší kanonier Ronaldo. Tentokrát mu prihral Benzema, ktorý poslal dobrú loptu medzi dvoch obrancov a portugalský útočník ju umiestnil ľavačkou do pravého horného rohu Betovej bránky - 2:0. Po druhom strelenom góle sa Madridčania upokojili, tempo hry výrazne pokleslo a diváci v Cardiffe čakali na väčšiu šancu až do 65. minúty, keď musel Beto zlikvidovať Benzemovu strelu v páde. Portugalský gólman zastavil o tri minúty neskôr aj prudkú strelu Rodrigueza. Sevilla bola v druhom dejstve smerom dopredu úplne bezzubá, za polhodinu dokázala vyprodukovať iba jedinú strelu a aj tá išla ďaleko od bránky. Nakoniec sa však aj v druhom polčase trafila do priestoru troch žrdí, v 89. minúte sa to podarilo Krychowiakovi, ktorý tak odštartoval dobrú päťminútovku svojho tímu. Sevilla v závere zahrávala niekoľko rohových kopov po sebe a podarilo sa jej zatlačiť súpera. Na gól to však nestačilo a tak európsky Superpohár za rok 2014 získali hráči Realu Madrid. Pre "biely balet" je to druhý titul v histórii.

európsky Superpohár 2014:

Real Madrid - FC Sevilla 2:0 (1:0)

Góly: 30. a 49. Ronaldo, ŽK: Carvajal, Kroos - Vitolo, Navarro, rozhodovali: Clattenburg - Beck, Burt (všetci Ang.).

zostavy a striedania:

Real Madrid: Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrao (84. Marcelo) - Kroos, Modrič (86. Illarramendi) - Rodriguez (72. Isco) - Bale, Benzema, Ronaldo

Sevilla: Beto - Coke (84. Figueiras), Pareja, Fazio, Navarro - Krychowiak, Carrico - Vidal Parreu (66. Aspas), Suarez (78. Reyes), Vitolo - Bacca

01 - Modified: 2006-09-13 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Každý Rus má mobilný telefón
01 - Modified: 2023-09-08 21:28:06 - Feat.: - Title: Snaživý výkon, frustrovaný Ronaldo i náznaky moderny od Calzonovho výberu. Čo ukázal duel proti Portugalsku? 02 - Modified: 2023-09-08 21:04:06 - Feat.: - Title: Slováci sa hviezdneho súpera nezľakli, o body však Portugalsko neobrali. V Bratislave domáci prehrali 0:1 03 - Modified: 2022-12-25 19:03:27 - Feat.: - Title: Al Nassr nevzdáva snahy o získanie Cristiana Ronalda 04 - Modified: 2022-11-23 07:52:06 - Feat.: - Title: Rodina Glazerovcov chce predať Manchester United. Oznámila to po odchode Ronalda 05 - Modified: 2021-09-13 21:23:42 - Feat.: - Title: Ronaldo má ambície a Angličania sa radujú
24. apríl 2024 09:08