Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.05.2015, 13:08

Banskej Bystrici zoberú tri body, zostup je už takmer istý

Trápiaci sa fortunaligista FK Dukla Banská Bystrica dostal ďalšiu ranu. Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) na svojom poslednom zasadnutí rozhodla, že tímu odpočítajú tri body.

"Na základe nesplnenia U792, U904 a U1091, ukladá DO – odobratie 3 bodov, v zmysle čl. 64/2, 7, čl. 32/1 a čl. 36/2 DP. Zároveň ukladá predbežné ochranné opatrenie, spočívajúce v príkaze odstrániť protiprávny stav, vzniknutý v dôsledku disciplinárneho previnenia, podľa čl. 43/1, 2h, p, 4 DP, do 27.5.," uvádza sa v úradnej správe uverejnenej na webe SFZ a ďalej informuje: "Žiada ÚLK o vykonanie U1132, po skončení súťažného ročníka 2014/2015, v súlade s čl. 32/2 DP."

Športový riaditeľ Dukly Martin Poljovka pre denník Šport vysvetlil príčinu rozhodnutia: "Podstata veci v tomto rozhodnutí sa týka nevyplatených financií pre Pavla Jurča, ale nebudem špecifikovať, o koľko ide," uviedol.

Bystričania sa v aktuálnej sezóne trápia, po 29 kolách figurujú s 22 bodmi na poslednom 12. mieste, keď strácajú šesť bodov na predposledné Zlaté Moravce. Do konca sezóny ostáva odohrať už len štyri zápasy a po odrátaní troch bodov budú šance Banskej Bystrice už len v teoretickej rovine.

 

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.