Päť dôvodov, prečo náš tím konečne zabral. A stále je v hre o postup

14.05.2014, 22:51
lmlm
Zmeny v zostave pomohli či obrana to konečne zvládla. Aj preto Slováci na turnaji prvýkrát vyhrali a zdolali Nórov 5:2.

1. Zmeny pomohli. Najmä v útoku
Tréner  Vladimír Vůjtek okrem prvého útoku všetky ostatné zmenil. Po troch prehrách sme museli oživiť hru, lebo okrem tria Miro Šatan - Laco Nagy a Marek Hrivík všetky ostatné útoky výrazne zaostávali. Tieto zmeny pomohli a konečne sa dokázal presadiť aj Tomáš Tatar, ktorý mal byť lídrom nášho tímu. Otvoril skóre zápasu a asistoval pri poslednom presnom zásahu. Bolo vidieť, že hráči sa smerom dopredu výrazne prebudili, čo sa ukázalo aj na počte streleckých pokusov. Prvýkrát sme na tomto turnaji súpera prestrieľali. Na strely sme vyhrali 33:20.

2. Obrana to ustála. Konečne
Aj keď to po dvanástich minútach tak rozhodne nevyzeralo, v tomto zápase zabrala aj obrana. Síce sme v úvode inkasovali dva zbytočné góly, v ďalšom priebehu stretnutia obrana odolávala a nedovolila Nórom dostávať sa do súvislého tlaku. Navyše jej výrazne pomohli aj útočníci a dokonale sme otupili elitných nórskych kanonierov.

Prečítajte si aj: Udržali sme si šance na postup. Slováci konečne vyhrali

3. Dva kľučové momenty
Prvý prišiel v oslabení na konci prvej tretiny, keď gólman Ján Laco predviedol fantastický zákrok pri strele obrancu Mattsa Tryga (zákrok nášho brankára si pozrite TU). Bolo to za stavu 2:2 a tento jeho zákrok tímu výrazne pomohol. Druhý kľučový moment prišiel tesne pred koncom druhej tretiny, keď Ladislav Nagy prekvapil súpera a gólom osemnásť sekúnd pred koncom druhej tretiny nás dostal do vedenia 3:2. Nagy strelil aj štvrtý gól nášho tímu a so štyrmi presnými zásahmi je spoločne s Rusmi Viktorom Tichonovom, Sergejom Plotnikovom a Nemcom Thomasom Oppenheimerom najlepším strelcom v doterajšom priebehu šampionátu.

4. Tentokrát to v závere vyšlo
Ďalším pozitívnym momentom bolo, že konečne sme zvládli záverečnú tretinu. Po troch zlyhaniach v závere si náš tím už dal pozor a svedomito bránil. To bol aj podľa tréner Vladimíra Vůjtka hlavný dôvod, prečo Slováci napokon vyhrali. Navyše sme dokázali pridať v záverečnej časti ešte dva góly.

5. Oslabenia sme ustrážili
Musíme si priznať, že aj v tomto zápase sme sa dopustili zbytočných faulov. Konkrétne Martin Marinčin, Tomáš Tatar a Juraj Mikúš. Hru v oslabení sme ale perfektne zvládli a nedostali ani jeden gól. Pritom najsilnejšia stránka Nórov sú práve presilové hry. V predchádzajúcich zápasoch dokázali tri hry v početnej výhode využiť.

01 - Modified: 2006-05-16 16:42:00 - Feat.: 0 - Title: Na 14. ročníku festivalu Art Filmu viac ako 150 filmov
01 - Modified: 2024-09-03 13:21:54 - Feat.: - Title: Keketi priblížil plány domácich MS: Pripravujeme sa na všetky možné varianty 02 - Modified: 2024-05-27 09:39:33 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Slováci spoznali súperov na budúci rok, opäť narazíme aj na Kanadu 03 - Modified: 2024-05-26 06:05:36 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Česi vo finále bez Ruttu, dostal trest za zákrok na Lundeströma 04 - Modified: 2024-05-25 22:00:00 - Feat.: - Title: Hokejový šampionát po tretí raz na Slovensku? Áno, aj nie. Megalomanská aréna nemá zmysel, varuje odborníčka 05 - Modified: 2024-05-19 09:45:55 - Feat.: - Title: Českí hokejisti očakávajú Pastrňáka a Zachu, rozlúčili sa s Kovařčíkom
29. september 2024 07:31