Žiadne prekvapenie. Kližan na Nadala nestačil

31.05.2013, 14:07
tasrtasr
Aktualizované | Najlepší slovenský tenista prehral s favoritom na Roland Garros 1:3 na sety.

Slovenský tenista Martin Kližan neuspel v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. Zverenec trénera Karola Kučeru napriek skvelému úvodu a bojovnému výkonu prehral s tretím nasadeným obhajcom titulu Španielom Rafaelom Nadalom za 2:44 h v štyroch setoch 6:4, 3:6, 3:6 a 3:6. Slovensko tak vo francúzskej metropole prišlo aj o posledné želiezko v singli.

Sedemnásobný šampión antukového vrcholu sezóny stratil rovnako ako v úvodnom kole s Nemcom Danielom Brandsom úvodné dejstvo, v ďalšom priebehu zápasu však potvrdil úlohu favorita. Kližan, ktorý je víťazom parížskej juniorky z roku 2006, postupom do 2. kola vyrovnal svoje seniorské maximum z vlaňajška. Z Paríža si odnáša prémiu 35.000 eur a 45 bodov do svetového rebríčka ATP Entry.

Kližan sa Nadala nezľakol, dokázal s "antukovým kráľom" držať krok v dlhých výmenách a zakontrovať. Za stavu 3:3 vďaka kvalitným returnom a razantným úderom po čiarach prelomil podanie Španiela a prvý set získal vo svoj prospech. Najlepší slovenský singlista v úvode zápasu kvalitne servoval a Nadalovi dal dokonca dve esá z druhého podania. Na začiatku druhého dejstva Nadal zrýchlil hru, pridal na agresivite a po dvoch brejkoch si vybudoval náskok 4:0. Kližan ešte znížil na 2:4, no koncovka patrila Španielovi.

V úvode tretieho setu Nadal aj s pomocou pásky zobral Kližanovi podanie a po potvrdení brejku sa ujal vedenia 3:1. V šiestom geme mal slovenský tenista dve šance vyrovnať na 3:3, jeho returny však skončili za základnou čiarou. Nadal za stavu 5:3 spečatil zisk setu čistou hrou pri Kližanovom podaní. Vo štvrtom sete Španiel po brejku vo štvrtom geme odskočil Kližanovi na 5:1. Slovenský reprezentant ešte znížil na 3:5, no v deviatom geme premenil Nadal pri vlastnom podaní v poradí druhý mečbal.

Španiel po triumfe nad Kližanom žiaril spokojnosťou. „Som šťastný, že som tento ťažký zápas zvládol a postúpil do 3. kola. Nastupovať proti ľavákovi nikdy nie je jednoduché. Kližan hral hlavne v prvom sete veľmi dobre a agresívne, ja som bol naopak dosť defenzívny. V ďalšom priebehu zápasu som pritvrdil a zrýchlil hru, čo bol kľúč k úspechu. Teraz pôjdem na hotel, aby som si čo najviac oddýchol a zregeneroval, keďže už v sobotu ma čaká ďalší zápas proti Talianovi Fabiovi Fogninimu," povedal Nadal v prvom interview priamo na kurte.

muži - dvojhra - 2. kolo:
      Rafael Nadal (3-Šp.) - Martin KLIŽAN (SR) 4:6, 6:3, 6:3, 6:3

01 - Modified: 2022-01-30 20:18:10 - Feat.: - Title: Fenomenálny Nadal. Získal rekordný 21. grandslamový titul, otočil z 0:2 02 - Modified: 2020-10-11 16:23:17 - Feat.: - Title: Nadal nedal Djokovičovu žiadnu šancu. Suverénne ovládol Roland Garros 03 - Modified: 2019-06-09 17:37:53 - Feat.: - Title: Nadal ovládol Roland Garros. Na parížskej antuke vybojoval dvanásty titul 04 - Modified: 2019-01-27 10:32:55 - Feat.: - Title: Djokovič ovládol Australian Open. Nadalovi nedal žiadnu šancu 05 - Modified: 2018-08-06 07:54:23 - Feat.: - Title: Kližan je v hre o titul v Rakúsku: Rozhodli moje skúsenosti
19. apríl 2024 10:32