Mladí Slováci si plnia sen. Sú už blízko k postupu

18.04.2014, 17:28

Mladí slovenskí hokejisti dokázali bodovať aj v druhom zápase na Majstrovstvách sveta v hokeji do 18 rokov. Po bode za prehru s Ruskom v predĺžení tentoraz zvíťazili nad rovesníkmi z Nemecka. Slováci tak urobili dôležitý krok k postupu do štvrťfinále. Z piatich tímov v skupine postupujú do play off štyri najlepšie.

Zverenci Antona Bartánusa nevstúpili do stretnutia ideálne a už po 32 sekundách prehrávali po bekhendovom zakončení Manuela Wiederera. Vyrovnania sa dočkali v 18. minúte, keď sa Milého tvrdá strela odrazila od žŕdky do siete. V druhej tretine sa presadil v 35. minúte Radovan Bondra, ktorý ideálne zakončil rýchly protiútok. V záverečnej časti hry zvýšil päť minút po jej začiatku náskok Slovákov Kristián Ferleťák. Nemci v závere skúsili aj hru bez brankára, no 11 sekúnd pred koncom dopravil úspešne puk do opustenej bránky Matej Paločko a upravil na konečných 4:1.

Mladí Slováci tak majú na konte po úvodných dvoch stretnutiach na šampionáte štyri body a pred sebou ešte dva duely v skupine. V nedeľu 20. apríla si zmerajú sily s obhajcom majstrovského titulu Kanadou a o deň neskôr nastúpia proti Švédsku.

MS hráčov do 18 rokov

Nemecko - Slovensko 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 1. Wiederer – 18. Milý, 35. Bondra, 45. Ferleťák, 60. Paločko. Rozhodovali: Sergejev (Rus.), Wehrli (Švaj.) – Lazarev (Rus.), Jamaguči (Jap.), vylúčení: 3:6, presilovky a oslabenia: 0:0, 968 divákov

Zostava SR: Tomek – Maier, Černák, Moravčík, Jaroš, Romančík, Meliško, Grman, Koch – Paločko, Sukeľ, Milý – Hrušík, Halama, Ferleťák – Pospíšil, Bondra, Valent – Petráš, Klenko, Tatár

01 - Modified: 2006-04-11 10:37:22 - Feat.: 0 - Title: Penta súperí o kopřivnickú Tatru s ruským Kamazom
01 - Modified: 2024-04-12 11:49:23 - Feat.: - Title: Hráči z KHL nepôjdu na hokejový šampionát do Česka. Zväz tvrdí, že nie sú k dispozícii 02 - Modified: 2023-10-22 09:13:08 - Feat.: - Title: Slováci dúfajú pred MS v historickú medailu. Bez vysokých ambícií tam ani nemusíme cestovať, burcuje kapitán 03 - Modified: 2023-09-08 21:28:06 - Feat.: - Title: Snaživý výkon, frustrovaný Ronaldo i náznaky moderny od Calzonovho výberu. Čo ukázal duel proti Portugalsku? 04 - Modified: 2023-07-27 13:22:11 - Feat.: - Title: Martikán ako cudzinec? Mojou hlavnou motiváciou je, že chcem ešte jazdiť, tvrdí olympijský šampión 05 - Modified: 2023-06-23 12:50:06 - Feat.: - Title: Šéftréner SAZ Radoslav Dubovský hodnotí vystúpenie slovenskej výpravy v II. divízii ME družstiev v Chorzówe v rámci Európskych hier
25. apríl 2024 06:49