Halák v NHL vychytal piate čisté konto v sezóne

12.04.2014, 08:20
tasr, stltasr, stl

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák zažiaril v zápase zámorskej NHL medzi jeho Washingtonom a Chicagom. Dvadsaťosemročný gólman vychytal víťazstvo Capitals 4:0, keď zlikvidoval 34 striel súpera. Pripísal si tak piate čisté konto v sezóne a 30. v kariére. V drese hostí ho nedokázali prekonať ani krajania Marián Hossa a Michal Handzuš. Hossa počas necelých 21 minút vyslal na Haláka štyri strely, Handzuš odohral 16 minút s bilanciou jedna strela a jedna mínuska.

Druhú prehru v rade zaznamenal Detroit, ktorý v noci na sobotu nestačil na Carolinu (1:2). Pri jedinom góle Red Wings asistovali slovenskí útočníci Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. Carolina sa opäť tešila z víťazstva po troch predchádzajúcich prehrách.

Desiatu asistenciu v sezóne si zaknihoval Richard Pánik pri víťazstve Tampy Bay nad Columbusom 3:2. Slovenský útočník sa v 39. minúte podieľal na víťaznom góle svojho tímu. Na ľade strávil viac ako 14 minút, mal tri strelecké pokusy a odsedel si šesť trestných minút.

Hokejisti Dallasu triumfovali na domácom ľade nad St. Louis hladko 3:0 a zabezpečili si miestenku v play off, prvýkrát od roku 2008. Stars tak skompletizovali zoznam účastníkov vyraďovacej časti.

Výsledky:

Washington - Chicago 4:0, Detroit - Carolina 1:2 /za domácich T. JURČO 0+1, T. TATAR 0+1/, Tampa Bay - Columbus 3:2 /za domácich R. PÁNIK 0+1/, New Jersey - NY Islanders 2:3 pp a sn, Dallas - St. Louis 3:0, Calgary - Winnipeg 3:5, San Jose - Colorado 5:1

01 - Modified: 2006-04-04 13:05:22 - Feat.: 0 - Title: Szigeti: Maturity sa nebudú opakovať
01 - Modified: 2018-04-22 05:39:26 - Feat.: - Title: Postup Bostonu sa zatiaľ nekoná, Washington otočil sériu 02 - Modified: 2018-04-04 05:27:25 - Feat.: - Title: Pánik aj Tatar gólmi pomohli svojim tímom k víťazstvu. Chára s mínuskami 03 - Modified: 2016-06-05 07:32:20 - Feat.: - Title: San Jose sa vrátilo do boja o Stanley cup 04 - Modified: 2016-06-02 05:37:37 - Feat.: - Title: Pittsburgh ovládol úvod finále NHL. Nad San Jose vedie 2:0 05 - Modified: 2016-05-27 05:29:17 - Feat.: - Title: Pittsburgh si vybojoval finále NHL. O góly v poslednom zápase sa postaral jediný hráč
19. apríl 2024 16:56