Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.01.2015, 00:00

Každý pre niečo žije, ja pre motorky

Najlepší slovenský motocyklista a piaty pretekár priebežného poradia Rely Dakar Štefan Svitko pre HN:

Zastihli sme ho po dni, v ktorom prekročil hranice medzi Čile a Argentínou. Nášho elitného motocyklistu Štefana Sviteka delia tri etapy od cieľa v Buenos Aires. Vo finále tohtoročnej Rely Dakar sa bude usilovať o najlepšie umiestnenie na púštnej rely v kariére.

Pred jedenástou z trinástich etáp Rely Dakar ste v celkovom poradí piaty. Je ešte reálne vybojovať si do konca miesto v elitnej trojke?

Tak určite, veď na tretieho, respektíve štvrtého pretekára strácam teraz okolo pätnásť minút a to nie je nedosiahnuteľný rozdiel. Ešte sú do konca tri etapy, no oni musia spraviť chybu, aby som ich dobehol. Sú veľmi rýchli, o niečo rýchlejší ako ja a väčšinou končia v jednotlivých etapách tesne predo mnou. Ale reálna šanca tam je.

Vaším doteraz najlepším umiestnením na tohtoročnej Rely bolo tretie miesto v ôsmej etape, no tú poznačil chaos organizátorov. Čo sa v nej udialo?

V priebehu noci pred štartom veľmi pršalo, najskôr ju mali úplne zru

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.