Líder bundesligy Bayern zakopol a prehral

22.03.2015, 19:47

Futbalisti Bayernu Mníchov ukončili v nedeľu desaťzápasovú šnúru bez prehry vo všetkých súťažiach. V 26. kole nemeckej bundesligy nestačili na Borussiu Mönchengladbach a v domácej Allianz aréne prehrali 0:2.

O prvej prehre Bavorov od 30. januára rozhodol dvojgólový hrdina hostí Raffael. Ten najprv v 30. minúte strelou z hranice pokutového územia prekonal brankára Manuela Neuera, ktorému lopta prekĺzla popod ruky. Brazílsky útočník potom v 77. minúte spečatil výsledok stretnutia, keď mu ideálnu prihrávku naservíroval Christoph Kramer. Mönchengladbach si vďaka zisku troch bodov vylepšil o jedno miesto svoju pozíciu v tabuľke a zo štvrtej priečky poskočil na tretiu. Lídrom ostal Bayern, ktorý ma na čele 10-bodový náskok pred Wolfsburgom.

Bavorov okrem prehry môže mrzieť aj ďalšie zranenie Arjena Robbena. Holanďan sa po 11-dňovej absencii zavinenej problémami s chrbtom opäť vrátil do zostavy, no na trávniku strávil len 24 minút.

sumáre:

Mainz - VfL Wolfsburg 1:1 (1:0)

Góly: 7. Bungert - 61. Gustavo

Bayern Mníchov - Borussia Mönchengladbach 0:2 (0:1)

Gól: 30. a 77. Raffael

01 - Modified: 2007-04-19 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Pochmúrny deň Paula Wolfowitza
01 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 02 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 03 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 04 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte 05 - Modified: 2024-04-06 15:42:24 - Feat.: - Title: Pred rímskym derby zasahovala polícia, pobilo sa tristo fanúšikov
16. apríl 2024 08:37