Halák vychytal v prvom zápase triumf

04.10.2013, 07:45
tasr, stltasr, stl

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák hneď v prvom zápase nového ročníka zámorskej NHL vychytal víťazstvo jeho klubu St. Louis Blues, ktorý v zápase v noci na piatok vyhral na domácom ľade nad Nashvillom 4:2. Halák kryl 28 striel súpera a jeho spoluhráči rozhodli duel troma rýchlymi gólmi v úvodných 10 minútach.

"Ja osobne som sa cítil dobre. Súper mal hneď na začiatku niekoľko dobrých striel a dostal som sa tak do zápasu. Je vždy ťažké hrať proti Nashvillu, vždy sa tlačia do brány, ale nezazlievam im to, majú tam veľkých chlapov. Ale aj naši chlapci dnes odviedli poctivú robotu, vytláčali ich a veľmi mi pomohli," povedal Halák.

Boston otvoril sezónu, v ktorej obhajuje triumf vo Východnej konferencii, výhrou nad Tampou Bay 3:1. Slováci sa v zápase bodovo nepresadili, kapitán medveďov Zdeno Chára odohral vyše 24 minút, v drese Lightning Richard Pánik vyše 15 minút, no zapísal si dva mínusové body. Florida vyhrala v Dallase 4:2, slovenský útočník Tomáš Kopecký sa bodovo nepresadil počas viac ako 15 minút strávených na ľade.

Pittsburgh zdolal New Jersey 3:0 a gólman Marc-Andre Fleury zastavil všetkých 28 striel, čím zaknihoval 250. výhru v profilige a 24. shutout v kariére. Hviezdny Sidney Crosby pomohol spoluhráčom k triumfu jedným gólom. Washington pokoril Calgary 5:4 po samostatných nájazdoch, Alexander Ovečkin sa prezentoval dvoma gólmi, asistenciou a ešte sa dokázal presadiť aj v nájazdoch.

výsledky:

Boston - Tampa Bay 3:1, Pittsburgh - New Jersey 3:0, Washington - Calgary 5:4 pp a sn, Minnesota - Los Angeles 2:3 pp a sn, Dallas - Florida 2:4, St. Louis - Nashville 4:2 (za domácich J. Halák kryl 28 striel), Phoenix - New York Rangers 4:1, San Jose - Vancouver 4:1

01 - Modified: 2005-07-06 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Treba zmeniť automobilové dane
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-07 04:53:30 - Feat.: - Title: Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo 03 - Modified: 2024-03-08 13:47:14 - Feat.: - Title: Trend sa pomaly otáča, v NHL pribudol ďalší Slovák. Budúcnosť môže byť svetlá, hovorí kouč juniorov 04 - Modified: 2024-03-08 06:16:26 - Feat.: - Title: V NHL nastúpil ďalší Slovák. Vo veku 27 rokov zažil premiéru Patrik Koch 05 - Modified: 2023-12-31 06:45:17 - Feat.: - Title: Slováci v NHL: Nemec bol najvyťaženejší hráč New Jersey, Slavkovský hral opäť v prvom útoku
25. apríl 2024 07:03