Chára prihrával na všetky štyri góly Bostonu (video)

09.05.2013, 07:14
tasrtasr
Tím nášho obrancu vyhral na ľade Toronta 4:3 po predĺžení a na postup mu chýba posledný zápas.

Kapitán hokejistov Bostonu Zdeno Chára explodoval vo štvrtom zápase 1. kola play off zámorskej NHL na ľade Toronta štyrmi asistenciami a Bruins zdolali Maple Leafs 4:3 po predĺžení. V sérii vedie Boston už 3:1 a chýba mu len jedno víťazstvo na postup do semifinále Východnej konferencie.

Predĺženie rozhodol David Krejčí a šokoval tak Air Canada Centre, pretože domáci počas vzrušujúcej hry v prvej tretine nadstaveného času kontrolovali priebeh. "Rozhodoval som sa ešte, či neprihrám Zdenovi Chárovi, lebo má najlepšiu strelu z prvej v lige, ale v poslednej sekunde ho odstavili, tak som strieľal ja. V predĺžení nie je žiadna strela zlá, tá moja však nebola najlepšia, ale prešla do siete," povedal šťastný strelec. Zápas číslo 5 je na programe v piatok v Bostone.

Obhajca Stanleyho pohára Los Angeles Kings vyhral v St. Louis 3:2 po predĺžení, keď duel rozhodol ruský obranca Slava Vojnov v 68. minúte. Kings vedú v sérii už 3:2 a len jedna výhra ich delí od postupu. V bránke domácich dostal šancu Brian Elliott, na lavičke strávil súboj slovenský gólman Jaroslav Halák.

New York Rangers dokázal v Madison Square Garden zdolať Washington Capitals 4:3 a vyrovnal sériu na 2:2. V tretej tretine rozhodli presné strely Dana Girardiho a Dereka Stepana. Domáci prehajdákali vedenie o dva góly. Séria, v ktorej doteraz víťazili len domáce mužstvá, sa sťahuje v piatok do Washingtonu.

Zápas Detroit - Anaheim skončil po predĺžením víťazstvom Anaheimu, ktorý v sérii vedie 3:2.

1. kolo play off NHL

Východná konferencia - štvrté zápasy:
Toronto - Boston 3:4 pp (za hostí Chára 0+4)

Detroit - Anaheim 2:3

01 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 02 - Modified: 2024-04-18 14:47:23 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále vo veľkú výhodu 03 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 04 - Modified: 2024-04-15 08:24:23 - Feat.: - Title: Príprava pred MS v hokeji: Tréneri urobili tri zmeny, premiéru si odkrúti opora dvadsiatky 05 - Modified: 2024-04-10 13:06:24 - Feat.: - Title: Slafkovského súčasná forma je prísľub aj pre národný tím. Ukazuje, že má schopnosti byť líder, tvrdí Bartovič
19. apríl 2024 01:34