V NHL bodovali Handzuš, Sekera aj Hossa

28.12.2013, 09:13

Po vianočných sviatkoch pokračovala zámorská NHL v noci na sobotu desiatimi zápasmi, v ktorých si svoje osobné štatistiky rozšírili traja slovenskí hokejisti. Dva body (1+1) si v súboji Chicago - Colorado (7:2) pripísal útočník domácich "jastrabov" Michal Handzuš, ktorý tak svoje bodové konto v prebiehajúcej sezóne zaokrúhlil na desať. Jeho spoluhráč Marián Hossa prispel k výhre Blackhawks jednou asistenciou, pričom obaja zaznamenali aj po dva plusové body. Obranca Caroliny Andrej Sekera v domácom súboji s Pittsburghom dve sekundy pre koncom prvej tretiny strelil vedúci gól svojho mužstva, Hurricanes napokon prehrali 3:4 po predĺžení.

Pre Sekeru to bol siedmy gól v sezóne, celkove dvadsiaty bod, ktorý ho v tímových štatistikách radí na tretie miesto. Na ľade odohral 23:20 minút a o jeho aktivite svedčí aj päť striel na súperovho brankára.

Boston vyhral doma nad Ottawou hladko 5:0, jeho kapitán Zdeno Chára tentoraz nebodoval, keď z jeho troch striel si ani jedna nenašla svoj cieľ. Z tímu "medveďov" strávil mohutný slovenský obranca na ľade najviac času - 23:02 min a zaznamenal jednu plusku.

NEW JERSEY - COLUMBUS 1:2 pp a sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 46. Henrique (Eliáš, Židlický) - 8. Anisimov (Dubinsky, Atkinson), rozhodujúci sam. nájazd Atkinson. Brankári: Brodeur - McElhinney, strely na bránku: 17:30.

WASHINGTON - NY RANGERS 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 7. Green (Erat, Orlov), 39. Nicklas Bäckström (Oleksy), 55. Fehr (Nicklas Bäckström) - 22. Pouliot (Richards, Brassard), 41. Hagelin (McDonagh, Girardi). Brankári: Grubauer - Talbot, strely na bránku: 34:40.

CAROLINA - PITTSBURGH 3:4 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 20. SEKERA (J. Staal, Gerbe), 21. Gerbe (Siomin), 58. Bowman (Nash, Dwyer) - 21. Crosby (Neal, Määttä), 42. Conner (J. Jokinen, Neal), 54. Engelland (Orpik, J. Jokinen), 62. Neal (J. Jokinen, Engelland). Brankári: Peters - Fleury, strely na bránku: 34:26.

BOSTON - OTTAWA 5:0 (0:0, 1:0, 4:0)

Góly: 37. Iginla (Lucic, Krug), 41. Krejčí (Bartkowski, McQuaid), 51. R. Smith (Marchand, Bergeron), 58. R. Smith (Bergeron), 60. Marchand (Boychuk). Brankári: Rask - Lehner, strely na bránku: 42:33.

TORONTO - BUFFALO 4:3 pp a sn (0:2, 3:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 32. Gardiner (Kessel, Franson), 37. Holland (Raymond, Franson), 40. Kessel (van Riemsdyk, Phaneuf), rozh. sam. nájazd Lupul - 8. Moulson (Girgensons, McBain), 8. Scott (M. Ellis), 60. Ott (Moulson, Myers). Brankári: Bernier - Miller, strely na bránku: 42:35.

CHICAGO - COLORADO 7:2 (3:0, 4:1, 0:1)

Góly: 13. Sharp (Keith, Seabrook), 19. Toews (HOSSA, Hjalmarsson), 20. Sharp (Keith, Toews), 21. Sharp (Hjalmarsson, Toews), 29. Toews (Sharp), 34. HANDZUŠ (P. Kane, Versteeg), 38. Versteeg (Keith, HANDZUŠ) - 30. Šťastný (Landeskog, Parenteau), 48. Landeskog (Parenteau). Brankári: Raanta - Giguere (41. Varlamov), strely na bránku: 37:18.

WINNIPEG - MINNESOTA 6:4 (4:3, 0:1, 2:0)

Góly: 4. E. Kane (Frolík), 6. O. Jokinen (Setoguchi, Thorburn), 15. Wheeler (Trouba, Ladd), 18. Byfuglien (Tangradi, Pardy), 51. Wheeler (Little, Ladd), 60. Enström (O. Jokinen) - 3. Heatley (Pominville, Granlund), 7. Fontaine (Cooke, Brodziak), 8. Veilleux (Spurgeon, Mitchell), 24. Koivu (Coyle, Pominville). Brankári: Pavelec (8. Montoya) - Niklas Bäckström, strely na bránku: 38:29.

DALLAS - NASHVILLE 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 1. Jamie Benn (Goligoski, Dillon), 28. Cole (Peverley, Sceviour), 35. Cole (Goligoski), 45. Garbutt (Eakin, Jordie Benn) - 28. Klein (Wilson, R. Ellis). Brankári: Lehtonen - Hutton, strely na bránku: 34:34.

CALGARY - EDMONTON 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 18. Smyth (Hemský, Gordon), 60. Smyth (Gordon). Brankári: Berra - Dubnyk, strely na bránku: 27:28.

PHOENIX - SAN JOSE 3:4 pp a sn (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 8. Moss, 32. Moss (Schlemko, Ribeiro), 54. Vrbata (Ribeiro, Yandle) - 30. Pavelski (Thornton, Burns), 34. Marleau (Wingels, Demers), 51. Burns (Pavelski, Thornton), rozhodujúci sam. nájazd Marleau. Brankári: M. Smith - Niemi, strely na bránku: 37:32.

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 23:02 0 0 0 (+1) 3 0

Michal Handzuš (Chicago) 14:46 1 1 2 (+2) 3 0

Marián Hossa (Chicago) 15:37 0 1 1 (+2) 0 0

Andrej Sekera (Carolina) 23:20 1 0 1 (+1) 5 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

01 - Modified: 2005-11-10 14:32:00 - Feat.: 0 - Title: Solana označil slovenské reformy za inšpiratívne pre Ukrajinu
01 - Modified: 2016-04-21 08:11:29 - Feat.: - Title: Gáborík s Hossom na šampionát zrejme neprídu, črtá sa však iná veľká posila 02 - Modified: 2016-01-25 05:35:01 - Feat.: - Title: Gáborík v predĺžení rozhodol, Hossa asistoval (video) 03 - Modified: 2016-01-04 09:30:41 - Feat.: - Title: Hossovo Chicago zdolalo Ottawu, Jágr zostrelil dvoma gólmi Wild (video) 04 - Modified: 2016-02-12 09:47:26 - Feat.: - Title: Nemeček prijal požiadavky elitných hokejistov. Bojkot je minulosťou 05 - Modified: 2015-12-07 06:29:10 - Feat.: - Title: Hossa hviezdil za Chicago, Kane prekonal rekord
24. apríl 2024 03:48