Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.10.2015, 16:53

Kauza Čiliak pokračuje. Nemeček tvrdí, že náš brankár trest nedostal

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igor Nemeček sa ohradil voči informáciám, že brankár Marek Čiliak dostal od Disciplinárnej komisie trest a nemôže reprezentovať Slovensko do konca prebiehajúcej sezóny.

Podľa vyjadrenia zväzu totiž komisia prípad pozastavila, kým sa jasne preukáže, či klub HKM Zvolen dostal tipsportligovú licenciu legálne, alebo nie.

Náš brankár kritizoval pomery

Výkonný výbor SZĽH trvá na tom, že Zvolenčania dostali povolenie hrať v najvyššej súťaži v súlade s pravidlami. "Všetky vyjadrenia na túto tému – vrátane toho dnešného z úst Jána Lašáka – sú úplne zbytočné. V prvom rade zväz nijako nezasahuje a ani nemôže zasahovať do fungovania Disciplinárnej komisie a v druhom rade, akékoľvek rozhodnutie Disciplinárnej komisie v konečnom dôsledku môže skončiť na rokovaní výkonného výboru, ktorý sa potom k tomu môže definitívne vyjadriť. V prípade Mareka Čiliaka sa tak stane 11. novembra 2015," uvádza sa v stanovisku SZĽH.

Brankár Komety Brno sa nedávno vyjadril, že jeho bývalý klub nemal dostať licenciu na extraligu, keďže nesplnil podmienky zväzu. Proti tomu sa vedenie SZĽH ohradilo a trvá na tom, že Zvolen je oprávnený hrať v najvyššej súťaži.

"A pokiaľ si hocikto, vrátane Mareka Čiliaka myslí niečo iné a chce o tom verejne diskutovať, mal by svoje tvrdenia aj o niečo konkrétne a relevantné oprieť. Všetci v slovenskom hokeji, vrátane Pro-hokeja, ktorý vedie najvyššiu hokejovú súťaž, veľmi dobre vedia, že Zvolen hrá najvyššiu ligu absolútne legálne a niet o tom absolútne žiadnych pochybností," píše sa v stanovisku VV SZĽH.

Čiliak patrí medzi bojkotujúcich

Čiliak patrí do veľkej skupiny bývalých aj súčasných slovenských reprezentantov, ktorí sa odmietli zúčastňovať na reprezentačných akciách. Dôvodom sú voľby prezidenta SZĽH, ktoré podľa bojkotujúcich neprebehli v súlade s fair play.

Súčasný zväzový šéf Igor Nemeček v nich zdolal jediného protikandidáta Richarda Lintnera. Vzhľadom na túto situáciu má sťaženú prácu aj nový reprezentačný kormidelník Zdeno Cíger, ktorý rieši problémy s tvorbou kádra pre blížiaci sa Nemecký pohár.

 

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.