Žampa opäť zaujal. Dominoval v Európskom pohári

03.03.2015, 13:45
"Nemôžem tomu uveriť. Vyhral som moje prvé preteky Európskeho pohára na domácom kopci. Som veľmi šťastný," vyznal sa Žampa.

Slovenský lyžiarsky reprezentant Adam Žampa vyhral v utorok druhý obrovský slalom Európskeho pohára v Jasnej pod Chopkom. Po 1. kole mu patrila šiesta priečka a napodobnil tak svoj výkon z prvej súťaže, v ktorej bol po prvej jazde až na 22. mieste, ale dravou druhou sa vyšvihol na celkovú 6. pozíciu.

"Nemôžem tomu uveriť. Vyhral som moje prvé preteky Európskeho pohára, doma, na domácom kopci. Som veľmi šťastný," vyznal sa na sociálnej sieti Žampa.

Utorňajšie druhé preteky boli zároveň finálovými pod hlavičkou Európskeho pohára v technicky najnáročnejšej alpskej disciplíne. Druhý skočil s 15 stotinovou stratou Francúz Greg Galeotti, tretí bol Švajčiar Loic Meillard (+0,20 s. Andreas Žampa obsadil 38. priečku (+3,40), Samuel Šenkár skončil na 41. mieste (+4,80) a Šimon Štancel o dve priečky za ním zaostal o osem sekúnd. Sezónnu trofej v obrovskom slalome získal Rakúšan Roland Leitinger, ten istý muž je aj na čele celkového hodnotenia kontinentálneho seriálu.

Výsledky obrovského slalomu EP v Jasnej:

1. Adam Žampa (SR) 1:38,34, 2. Greg Galeotti (Fr.) +0,15 s, 3. Loic Meillard (Švaj.) +0,20, 4. Victor Malmström (Fín.) +0,24, 5. Cyprien Richard (Fr.) +0,31, ... 38. Andreas Žampa +3,40, 41. Samuel Šenkár +4,80, 43. Šimon Štancel (všetci SR) +8,00 s.

01 - Modified: 2024-03-08 14:38:31 - Feat.: - Title: Tragédia v Jasnej. Malý chlapec zomrel po zrážke s lyžiarkou 02 - Modified: 2024-01-29 11:24:44 - Feat.: - Title: Svetový pohár v Jasnej je skvelou reklamou pre Slovensko 03 - Modified: 2024-01-21 13:40:32 - Feat.: - Title: Keď sa zo sna stane nočná mora. Vlhová mohla atakovať métu troch miliónov eur, Jasná to celé zmenila 04 - Modified: 2024-01-20 17:23:24 - Feat.: - Title: V Jasnej sa zranil aj Adam Žampa. Možno mi to ukončí sezónu, vraví 05 - Modified: 2024-01-20 15:39:42 - Feat.: - Title: Pre Petru Vlhovú sa po strašidelnom páde sezóna skončila. Vyšetrenie v nemocnici odhalilo poškodené väzy v kolene
19. apríl 2024 08:39