Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.03.2015, 14:45

Žampa opäť zaujal. Dominoval v Európskom pohári

"Nemôžem tomu uveriť. Vyhral som moje prvé preteky Európskeho pohára na domácom kopci. Som veľmi šťastný," vyznal sa Žampa.

Slovenský lyžiarsky reprezentant Adam Žampa vyhral v utorok druhý obrovský slalom Európskeho pohára v Jasnej pod Chopkom. Po 1. kole mu patrila šiesta priečka a napodobnil tak svoj výkon z prvej súťaže, v ktorej bol po prvej jazde až na 22. mieste, ale dravou druhou sa vyšvihol na celkovú 6. pozíciu.

"Nemôžem tomu uveriť. Vyhral som moje prvé preteky Európskeho pohára, doma, na domácom kopci. Som veľmi šťastný," vyznal sa na sociálnej sieti Žampa.

Utorňajšie druhé preteky boli zároveň finálovými pod hlavičkou Európskeho pohára v technicky najnáročnejšej alpskej disciplíne. Druhý skočil s 15 stotinovou stratou Francúz Greg Galeotti, tretí bol Švajčiar Loic Meillard (+0,20 s. Andreas Žampa obsadil 38. priečku (+3,40), Samuel Šenkár skončil na 41. mieste (+4,80) a Šimon Štancel o dve priečky za ním zaostal o osem sekúnd. Sezónnu trofej v obrovskom slalome získal Rakúšan Roland Leitinger, ten istý muž je aj na čele celkového hodnotenia kontinentálneho seriálu.

Výsledky obrovského slalomu EP v Jasnej:

1. Adam Žampa (SR) 1:38,34, 2. Greg Galeotti (Fr.) +0,15 s, 3. Loic Meillard (Švaj.) +0,20, 4. Victor Malmström (Fín.) +0,24, 5. Cyprien Richard (Fr.) +0,31, ... 38. Andreas Žampa +3,40, 41. Samuel Šenkár +4,80, 43. Šimon Štancel (všetci SR) +8,00 s.

 

 

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.