Halák nezabral. Dostal šesť gólov a jeho tím prehral v derby

17.02.2015, 06:33

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára zaznamenal v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL svoj štvrtý gól, jeho Boston ale prehral na ľade Calgary 3:4 po predĺžení. Bodoval aj Andrej Sekera pri výhre Caroliny nad Ottawou 6:3, brankár Islanders Jaroslav Halák inkasoval v newyorskom derby šesť gólov a jeho tím podľahol Rangers 5:6.

Boston premárnil v Calgary náskok 3:0 a dve sekundy pred koncom predĺženia rozhodol o jeho prehre T.J. Brodie. Chára strelil v 12. minúte druhý gól hostí, keď v 12. minúte po prihrávke Dougieho Hamiltona tvrdou strelou z prvej prekonal fínskeho brankára Karriho Räma a mal aj dva plusové body.

Výrazný podiel na otočení skóre mal v drese "plameňov" český útočník Jiří Hudler, ktorý dvoma gólmi v tretej tretine poslal duel do nadstavenia.

Carolina uspela na ľade Ottawy 6:3, Sekera si pripísal asistenciu pri druhom presnom zásahu svojho tímu v presilovej hre. S vyše 24 odohratými minútami bol druhým najvyťaženejším korčuliarom mužstva a pripísal si aj mínusový bod a jednu strelu.

V newyorskom derby viedli domáci Islanders v tretej tretine 5:3, Rangers ale tromi gólmi otočili priebeh zápasu ešte v riadnom čase. Gólman "ostrovanov" Halák inkasoval šesťkrát zo 42 striel a mal percentuálnu úspešnosť 85,7. Jeho spoluhráč Ľubomír Višňovský zaznamenal dve "mínusky" a dve strely.

Marián Gáborík (plusový bod a tri strely) sa v drese Los Angeles tešil z triumfu 3:2 nad Tampou Bay. Detroit s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom vyšiel naprázdno doma s Montrealom, pod triumf hostí 2:0 sa čistým kontom s 25 úspešnými zákrokmi podpísal brankár Carey Price.

Obranca Martin Marinčin sa nezmestil do zostavy Edmontonu, ktorý prehral 4:5 po nájazdoch vo Winnipegu.

NHL - výsledky:

NY Islanders - NY Rangers 5:6 /za domácich Halák 36 zásahov/, Detroit - Montreal 0:2, Ottawa - Carolina 3:6 /za hostí Sekera 0+1/, Winnipeg - Edmonton 5:4 pp a sn, Calgary - Boston 4:3 pp /za hostí Chára 1+0/, Colorado - Arizona 5:2, Vancouver - Minnesota 3:2, Los Angeles - Tampa Bay 3:2

01 - Modified: 2007-03-16 15:41:00 - Feat.: 0 - Title: Koruna vylepšila svoje historické maximum voči doláru
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-07 04:53:30 - Feat.: - Title: Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo 03 - Modified: 2024-03-08 13:47:14 - Feat.: - Title: Trend sa pomaly otáča, v NHL pribudol ďalší Slovák. Budúcnosť môže byť svetlá, hovorí kouč juniorov 04 - Modified: 2024-03-08 06:16:26 - Feat.: - Title: V NHL nastúpil ďalší Slovák. Vo veku 27 rokov zažil premiéru Patrik Koch 05 - Modified: 2023-12-31 06:45:17 - Feat.: - Title: Slováci v NHL: Nemec bol najvyťaženejší hráč New Jersey, Slavkovský hral opäť v prvom útoku
24. apríl 2024 10:31