Jágr zachránil New Jersey v poslednej minúte

21.11.2013, 06:23

Len štyri zápasy bez slovenskej účasti mala v noci na štvrtok na programe zámorská NHL. Washington prehral na svojom ľade s Pittsburghom 0:4, keď po dva body víťazov zaznamenali Sidney Crosby (1+1) a Jevgenij Malkin (0+2). Druhé čisté konto v sezóne a 25. v kariére si pripísal brankár Marc-Andre Fleury, ktorý zneškodnil 18 striel Capitals.

V súboji superhviezd Crosby - Alexander Ovečkin mal tentokrát navrch kanadský útočník, ktorý strelil svoj jedenásty gól v sezóne a pridal aj asistenciu. Ovečkin nastrelil žrď a zaznamenal dve strely, čo je jeho najslabší výkon v sezóne. "Nemali sme svoj deň. Nešli nám presilovky, nedarilo sa ani v hre piatich proti piatim," povedal Ovečkin. Capitals vyslali na bránku domácich 18 striel, kým domáci pálili 40-krát. Pittsburgh vyhral nad Washingtonom všetky tri zápasy v tejto sezóne, na nulu však Caps zdolal prvýkrát od sezóny 2006/2007. Dve asistencie zaznamenal za Pens ruský útočník Malkin, ktorý nedal gól už 15 zápasov po sebe. Naposledy skóroval 17. októbra.

Diabli z New Jersey vyhrali na západe v Anaheime 4:3 a pripravili "Káčerom" vôbec prvú domácu prehru v sezóne. Do predĺženia poslal zápas 8. gólom v sezóne a 689. v kariére český veterán Jaromír Jágr, ktorý už pri hre bez brankára dostal spoza bránky ideálnu prihrávku od krajana Patrika Eliáša a v čase 58:59 zblízka vyrovnal na 3:3. V predĺžení si dali kuriózny vlastný gól hráči Anaheimu, keď obranca Ducks Ben Lovejoy trafil v snahe odpáliť puk spred bránky spoluhráča Coreyho Perryho a od neho sa odrazil dnu. Víťazný zásah pripísali rozhodcovia Travisovi Zajacovi, ktorý sa ako posledný hráč New Jersey dotkol puku. "Mali sme miernu výhodu, aj keď sme hrali vonku. Anaheim musel docestovať domov, kým my sme tu boli už deň pred zápasom. Možno to zohralo v závere zápasu svoju rolu," povedal Jágr. Devils tak úspešne začali trojzápasový kalifornský trip.

Columbus, stále bez Mariána Gáboríka vyhral v Calgary 2:1, keď v nadstavenom čase rozhodol svojim prvým gólom v sezóne ruský obranca Nikita Nikitin. Flames stratili puk v útočnom pásme a do brejku sa vyrútili štyria hráči Columbusu. Cam Atkinson si položil obrancov, neprekonal švajčiarskeho brankára Reta Berru, puk sa však odrazil na hokejku Nikitina a ten do prázdnej bránky bez problémov skóroval. "Je to škoda, ale diváci videli zaujímavý zápas," povedal tréner Calgary Bob Hartley. O najkrajší moment zápasu sa ešte v prvej tretine postaral brankár Berra, keď fantastickým zákrokom v štýle Dominika Hašeka vykopol betónom strelu Jacka Johnsona.

Doma sa nedarilo ani Ottawe, ktorá ťahala za kratší koniec s Minnesotou (3:4). O výhre hostí rozhodol v 58. minúte Mikko Koivu, fínsky útočník si na svoje konto pripísal tri body (1+2) a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu. Dva body za gól a asistenciu si pripísal bývalý útočník Senators Dany Heatley. Ottawa prestrieľala svojho súpera 37:25, ale v bránke Wild podal veľmi dobrý výkon Josh Harding.

sumáre:

OTTAWA - MINNESOTA 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)

Góly: 6. Turris (MacArthur), 12. Zibanejad (Grant, Condra), 49. Michálek (Zibanejad, Karlsson) - 7. Pominville (Parise, Koivu), 23. Brodin (Heatley, Fontaine), 27. Heatley (Koivu, Brodin), 58. Koivu (Parise, Coyle). Brankári: Anderson - Harding, strely na bránku: 37:25.

WASHINGON - PITTSBURGH 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Góly: 7. Martin (Crosby), 12. Bennett (Malkin, Niskanen), 40. Crosby (Neal, Kunitz), 48. Neal (Martin, Malkin). Brankári: Holtby - Fleury, strely na bránku: 18:40.

CALGARY - COLUMBUS 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 44. Colborne (Jones, Russell) - 10. Foligno (Umberger, Nikitin), 63. Nikitin (Savard, Atkinson). Brankári: Berra - Bobrovskij, strely na bránku 24:18.

ANAHEIM - NEW JERSEY 3:4 po predĺžení (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1) Góly: 12. Beleskey (Lindholm, Palmieri), 23. Bonino (Penner, Fowler), 36. Getzlaf (Penner, Bonino) - 16. Židlický (Eliáš, Gelinas), 18. Gelinas (Henrique, Eliáš), 59. Jágr (Eliáš, Zubrus), 62. Zajac. Brankári: Hiller - Brodeur, strely na bránku: 25:25.

01 - Modified: 2005-09-21 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Varovanie pred epidémiou HIV
01 - Modified: 2018-04-22 05:39:26 - Feat.: - Title: Postup Bostonu sa zatiaľ nekoná, Washington otočil sériu 02 - Modified: 2018-04-04 05:27:25 - Feat.: - Title: Pánik aj Tatar gólmi pomohli svojim tímom k víťazstvu. Chára s mínuskami 03 - Modified: 2017-05-30 05:25:23 - Feat.: - Title: Pittsburgh zmenil v prvom finále NHL históriu. Na päť gólov potreboval iba dvanásť striel 04 - Modified: 2017-05-26 07:56:59 - Feat.: - Title: Crosbyho Pittsburgh zvládol obrovskú drámu. Zahrá si vo finále Stanleyho pohára 05 - Modified: 2017-05-02 05:27:43 - Feat.: - Title: Crosby zostal po útoku na hlavu ležať na zemi. Pittsburgh bez svojho kapitána prehral
19. apríl 2024 04:19