Keď stačí, aby brankár čaroval. Päť dôvodov, prečo Slováci v úvode MS stratili bod

02.05.2015, 17:48

1. Čarujúci gólman
Z priemerného brankára sa stal dnes postrach slovenského tímu. Gólman druholigového švédskeho tímu Karlskrona dnes čaroval. Najmä v druhej tretine, keď Slováci vyvinuli obrovský tlak, tak pochytal všetky šance. Celkovo zneškodnil 36 streleckých pokusov našich hokejistov. Treba dodať, že trikrát mu pomohla aj smola našich strelcov, keď pokusy skončili na konštrukcii brány.

2. Nevyužité presilovky
Naše mužstvo malo až päťkrát možnosť hrať v početnej výhode. Napriek viacerým šanciam sme boli v presilovkách neplodní, a aj keď sme jednu dokázali využiť, proti takémuto súperovi to bolo málo.

Prečítajte si aj: Neskutočnú drámu rozhodol Marko Daňo. Vůjtkovi štvrtý útok zamotal hlavu

3. Nezvládnutý záver riadnej hracej doby
Škoda toho momentu niečo vyše dve minúty pred koncom. Naši hráči sa ubránili v oslabení mohutnému náporu Dánov, ale tesne po skončení oslabenia napokon strela Daniela Nielsena skončila v bráne Jána Laca. Potom sme už nenašli dosť síl na to, aby sme o triumfe rozhodli v riadnej hracej dobe.

4. Obrovský nápor sme nedotiahli
Neskutočný zápas dokázali Slováci otočiť. Vyhrávali sme 2:1 aj 3:2 ale ani raz sme nedokázali odolať náporu súpera. Namiesto toho, aby sme z eufórie vyťažili ďalší gól, tak sme vždy inkasovali.

5. Gáborík zaostal za očakávaním
Najväčšia hviezda nášho tímu Marián Gáborík sklamal. V prvej tretine mal síce dve veľké šance, ale potom sa skôr vytratil. Aktivita mu nechýbala, ale stále sa v tíme hľadal. Nevyšlo mu to ani v nájazdoch, keď dvakrát neprekonal Galbraitha.

01 - Modified: 2007-05-22 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Bush neverí demokracii Putina
01 - Modified: 2015-05-18 13:24:19 - Feat.: - Title: Libor Hudáček ide za bratom. Bude hrať vo Švédsku 02 - Modified: 2015-05-18 11:30:30 - Feat.: - Title: Slováci spoznali súperov. Na šampionáte si zahráme aj s Maďarmi 03 - Modified: 2015-05-18 10:33:13 - Feat.: - Title: Takú demoláciu Rusov som nečakal, tvrdí hviezdny Crosby 04 - Modified: 2015-05-18 10:18:10 - Feat.: - Title: Ohlasy médií na triumf Kanady: Crosby a spol. so súpermi neľudsky zatočili 05 - Modified: 2015-05-17 21:54:06 - Feat.: - Title: Naši hokejisti sklamali. Divákov aj tipujúcich
25. apríl 2024 12:02