Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.07.2014, 18:54

Stavil na syna a čakal desať rokov. Teraz vyhral stotisíc libier

Severoírsky golfista vyhral British Open a dal zarobiť aj svojmu otcovi. Ten za dvesto libier zinkasoval stotisíc.

Možno to môže byť návod, ako dôverovať svojím deťom. A teda v tomto prípade svojmu synovi. A Gerry McIlroy pred desiatimi rokmi svojmu synovi naozaj veril. Vtedy mal nádejný golfista Rory McIlroy len 15 rokov.

A jeho otec sa rozhodol. A stavil na neho. Bolo to v roku 2004, keď otec severoírskeho golfistu stavil dvesto libier nato, že jeho syn vyhrá slávny golfový turnaj British Open skôr ako v 26. rokoch. A jeho syn Rory McIlroy to dokázal. McIlroy starší tak pri vtedajšom kurze 500 teraz zinkasoval stotisíc libier.

Spolu s ním vyhrali aj jeho dvaja kamaráti, ktorý stavili na Roryho triumf po sto libier. Samotný golfista pritom za zisk prestížnej trofeje zarobil 975-tisíc libier (v prepočte vyše 1,2 milióna eur).

Dvadsaťpäťročný McIlroy sa stal tretím najmladším golfistom v histórii, ktorý vyhral tri rôzne turnaje major (kategória štyroch najväčších golfových turnajov). Predtým vyhral McIlroy pred tromi rokmi US Open a pred dvomi rokmi dominoval na PGA Championship 2012.

 

"Aj keď čelíme veľkým stratám, tak môžeme len obdivovať prezieravosť Gerryho McIlroya a jeho kamarátov, ktorý si vtedy stavili na Roryho triumf,“ povedala pre britské médiá hovorkyňa stávkovej spoločnosti Ladbrokes Jessica Bridgeová.

McIlroy tak vyhral celkovo v kariére doteraz trinásť turnajov. „Nebolo to ľahké, musel som byť neustále koncentrovaný. Mať splnené tri diely grand slamu je veľmi dobrý výkon a úžasný pocit," povedal pre agentúru Reuters McIlroy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.