Tatar opäť hviezdil a prispel k výhre Detroitu, Chicagu nepohli Hossa ani Daňo a padlo s Wild

02.12.2015, 06:48

Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel jedným gólom k triumfu jeho Detroitu 5:4 po nájazdoch nad Buffalom v zápase zámorskej NHL v noci na stredu. Pre útočníka Red Wings, ktorý otvoril skóre stretnutia už v 2. minúte to bol deviaty presný zásah v tejto sezóne. Jeho krajan a spoluhráč Tomáš Jurčo šancu proti Sabres nedostal. V nájazdoch v Joe Louis Arene rozhodol Brad Richards.

Nedarilo sa Chicagu, ktoré prehralo doma s Minnesotou 1:2. Hoci domáci slovenskí útočníci Marián Hossa a Marko Daňo patrili so štyrmi, resp. troma strelami k najaktívnejším hráčom Blackhawks, kanadské body nezískali. V drese Chicaga síce Američan Patrick Kane bodoval už v 20. zápase za sebou, ale o triumfe hostí v United Center rozhodol obranca Wild Ryan Suter v tretej tretine.

Los Angeles Kings doma zdolali Vancouver 2:1 po predĺžení, keď domáci prehrávali 0:1. No slovenský útočník Marián Gáborík v presilovke asistoval na vyrovnávajúci gól, v predĺžení o triumfe Kings rozhodol Anže Kopitar.

Philadelphia vyhrala v Ottawe 4:2 a natiahla víťaznú sériu na tri súboje. Tretí triumf v rade zaznamenala aj Florida, ktorá vďaka dvom gólom Dereka MacKenzieho vyhrala v St. Louis 3:1.

výsledky:

New Jersey - Colorado 1:2, Montreal - Columbus 2:1, Ottawa - Philadelphia 2:4, Nashville - Arizona 5:2, Calgary - Dallas 4:3 pp a sn, St. Louis - Florida 1:3, San Jose - Pittsburgh 1:5,

Detroit - Buffalo 5:4 pp a sn (za domácich T. Tatar 1+0)

Chicago - Minnesota 1:2,

Los Angeles - Vancouver 2:1 pp (za domácich M. Gáborík 0+1)

01 - Modified: 2024-01-14 06:13:37 - Feat.: - Title: Tatar a Nemec pomohli k triumfom svojich tímov, série Seattlu a Edmontonu 02 - Modified: 2024-01-05 06:21:41 - Feat.: - Title: Tatar dal štvrtý gól v sezóne, Seattle ťahá sériu šiestich víťazstiev 03 - Modified: 2023-12-30 06:50:04 - Feat.: - Title: Nemec a Tatar slávili v NHL tretí triumf za sebou, Fehérváry sa zranil po náraze na mantinel 04 - Modified: 2023-08-09 20:13:17 - Feat.: - Title: Tomáš Tatar sa stal hokejistom roka: Je to výsledok kolektívneho úsilia 05 - Modified: 2023-04-07 07:07:07 - Feat.: - Title: Tatar prispel v NHL gólom k triumfu New Jersey nad Columbusom, Rangers s Halákom prehrali
27. apríl 2024 02:36