Hálak v bráne Islanders. Snímka: Reuters

Chicago tesne vyhralo, Pánik asistoval. Za Islanders chytal Halák

29.02.2016, 06:36

Slovenský hokejový útočník Richard Pánik prispel v šlágri zámorskej NHL asistenciou k domácemu triumfu Chicaga nad Washingtonom 3:2. Blackhawks po cennej výhre nad lídrom profiligy poskočili na čelo Západnej konferencie s 83 bodmi.

Chicago nastúpilo stále bez doliečujúceho sa slovenského útočníka Mariána Hossu. Pánik odohral takmer osem minút a v 57. minúte predviedol šikovný kúsok. Pri zadnom mantineli umne podržal puk a korčuľou ho potom naservíroval pred bránku Dennisovi Rasmussenovi. Ten sa nepomýlil a nekompromisne strelil svoj štvrtý gól v sezóne, ktorý sa neskôr ukázal ako víťazný. Pre Pánika to bola druhá asistencia v ročníku.

New York Islanders v bránke s Jaroslavom Halákom prehrali na ľade Edmontonu 1:3. Halák inkasoval trikrát z 26 striel a mal percentuálnu úspešnosť zásahov 88,5, jeho krajan v drese Edmontonu Andrej Sekera zaznamenal plusový bod. Boston prehral s Tampou Bay 1:4, slovenský kapitán domácich Zdeno Chára si na konto pripísal jeden mínusový bod a dve trestné minúty. Pod víťazstvo Anaheimu nad Los Angeles 4:2 sa hetrikom podpísal Corey Perry.

NHL - výsledky:

Chicago - Washington 3:2 (za domácich R. PÁNIK 0+1), Carolina - St. Louis 2:5, Minnesota - Florida 3:1, Boston - Tampa Bay 1:4, Vancouver - San Jose 1:4, Anaheim - Los Angeles 4:2, Edmonton - NY Islanders 3:1 (za domácich J. HALÁK 23/26)

01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 03 - Modified: 2024-04-19 13:43:49 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále veľkú výhodu 04 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 05 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát
19. apríl 2024 16:31