Chára prispel k výhre Bostonu, Chicago vyhralo aj bez chorého Hossu

02.04.2016, 07:40

Hokejisti Nashvillu Predators postúpili do play off zámorskej NHL. Hoci v noci na sobotu nehrali, k účasti vo vyraďovačke ich posunula prehra Colorada s Washingtonom 2:4.

Detroit aj vďaka gólu slovenského útočníka Tomáša Tatara zvíťazil na domácom ľade nad Minnesotou 3:2. Pre Tatara to bol už 21. gól v tomto ročníku, jeho krajan a spoluhráč Tomáš Jurčo šancu hrať nedostal.

Boston vyhral na ľade St. Louis 6:5, jeho kapitán Zdeno Chára k tomu prispel jednou asistenciou. Bola už jeho 27. v sezóne.

Chicago triumfovalo vo Winnipegu 5:4 po predĺžení, v drese hostí chýbal chorý Marián Hossa, jeho krajan Richard Pánik sa na zápasovej súpiske neobjavil.

Za Blackhawks nehral ani obranca Duncan Keith, ktorý od vedenia profiligy dostal šesťzápasový dištanc za zákrok Charlieho Coylea z Minnesoty. Za Jets odohral vyše 17 minút Marko Daňo, no nebodoval.

Capitals pokorili Colorado aj vďaka 45. gólu Alexandra Ovečkina v sezóne a utvorili klubový rekord 55. triumfom v ročníku.

výsledky:
      Detroit - Minnesota 3:2 (za domácich T. Tatar 1+0), St. Louis - Boston 5:6 (za hostí Z. Chára 0+1), Winnipeg - Chicago 4:5 pp, Colorado - Washington 2:4, Anaheim - Vancouver 2:3

01 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
27. apríl 2024 02:50