Detroit Red Wings versus Boston BruinsReuters

V slovenskej bitke o play-off víťazne Boston. Marinčin a Daňo asistovali

08.04.2016, 07:29

Hokejisti Detroitu mohli v prípade akéhokoľvek víťazstva nad Bostonom spečatiť postup do play off zámorskej NHL, po prehre 2:5 si však na definitívu musia počkať. Boston sa vďaka triumfu bodovo dotiahol na "červené krídla", oba tímy čaká cez víkend posledný zápas v základnej časti.

V prípade rovnosti bodov rozhoduje počet víťazstiev (akýchkoľvek, teda aj v nadstavbovej verzii - pozn.) a v tomto ukazovateli má navrch Detroit. Ďalšími kritériami sú počet získaných bodov vo vzájomných zápasoch a rozdiel skóre v celej ZČ.

V 13-zápasovom programe štvrtkovej noci bodoval zo Slovákov obranca Martin Marinčin, ktorý si pri víťazstve Toronta nad Philadelphiou 4:3 po predĺžení pripísal bod za asistenciu. Flyers ešte majú šance prehovoriť do boja o postup vo Východnej konferencii. Bod za asistenciu si pripísal aj útočník Marko Daňo, ktorého Winnipeg zvíťazil nad San Jose 5:4. Daňo mal prsty vo víťaznom zásahu Dustina Byfugliena, ktorý 10 sekúnd pred koncom stretnutia odmietol predĺženie.

Istotu play off má na západe osmička Dallas, St. Louis, Chicago s Mariánom Hossom a Richardom Pánikom, Anaheim, Los Angeles s Mariánom Gáboríkom, San Jose, Nashville a Minnesota. Na východe už istý držiteľ Prezidentskej trofeje za víťazstvo v základnej časti Washington Capitals, Pittsburgh, Florida, New York Rangers, New York Islanders s brankárom Jaroslavom Halákom a Tampa Bay.

výsledky:

Boston - Detroit 5:2, New York Rangers - New York Islanders 1:4, Philadelphia - Toronto 3:4 pp (za hostí Marinčin 0+1), Washington - Pittsburgh 3:4 pp, New Jersey - Tampa Bay 2:4, Carolina - Montreal 2:4, Ottawa - Florida 3:1, Nashville - Arizona 3:2 pp, Chicago - St. Louis 1:2 pp, Dallas - Colorado 4:2, Calgary - Vancouver 7:3, San Jose - Winnipeg 4:5 (za hostí Daňo 0+1), Los Angeles - Anaheim 2:1 po 2. tretine

01 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 02 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
25. apríl 2024 15:45