Futbalisti Dunajskej StredyTASR

Veľký favorit narazil. Trenčanov v lige zaskočil outsider

16.04.2016, 20:20
tasrtasr

Favorit na majstrovský titul a líder slovenskej futbalovej ligy prekvapujúco zakopol na ihrisku outsidera. Trenčania totiž prehrali v 27. kole v Dunajskej Strede 0:1. Na čele tabuľky majú deväťbodový náskok pred Slovanom. Belasí však majú jeden zápas k dobru.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín 1:0 (0:0)
      Gól: 60. Pačinda. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Sarr - Guba, Rabiu, 3018 divákov
      zostavy a striedania:
      FC DAC: Tujvel - Živkovič, Ljubičič, Egri, Brašeň (65. Sarr) - Huk - Pačinda (90. Kwin), Ľupták, Simon Pambou, Polievka (86. Štepanovský) - Szarka
      AS Trenčín: Šemrinec - Šulek, Kleščík, Lawrence, Madu (46. Holúbek)  - Opatoovský (77. Koolwijk) - Van Kessel (46. Guba), Bero, Rabiu, Kalu - Maierhofer

Od úvodu sa hral opatrný futbal, mužstvá nešli do rizika. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami, ale bez výraznejšej šance. O prvú strelu sa postarali Trenčania, keď v 20. minúte poslal loptu vedľa brány Opatovský. Hostia mali loptu viac na kopačkách, ale presadiť sa im nepodarilo.

Prvú strelu na Šemrinca vyslal Ľupták v 31. minúte, no letela nad. V 37. minúte sa o rozruch postaral brankár hostí, dlhý center chcel spracovať mimo pokutového územia. Na odrazenú loptu vyštartoval Pačinda, ale do prázdnej brány ju už nestihol dokopnúť.

Do druhého polčasu nastúpili hostia s dvomi zmenami. V 58. minúte poslal Pačinda dlhý center na Polievku, ktorý mohol postupovať na bránu, ale obrana hostí stihla zakročiť. V 60. minúte "vybuchol" štadión, keď Pačinda peknou strelou k žrdi otvoril skóre - 1:0.

Vyrovnať mohol v 73. minúte Kalu, ale jeho strela z ľavej strany išla tesne nad bránu Tujvela.

Po úvodnom góle boli hostia opäť viac pri lopte, snažili sa tlačiť pred bránu DAC, ale do šance sa nedostali. V 80. minúte poslal Pačinda ideálnu prihrávku na Pollievku, ktorý z ľavej strany postupoval na bránu, strelou však trafil brankára.

Následnú dorážku poslal Pačinda nad. Obrovskú šancu spálil na druhej strane Maierhofer, ktorý po centri z ľavej strany hlavou netrafil odkrytú bránu. V 89. minúte prišla ďalšia veľká šanca na strane Trenčína, najprv Berovu strelu vychytal skvele Tujvel, následne Holúbek trafil len žrď.

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
23. apríl 2024 12:54