Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.07.2021, 07:34 Aktualizované dňa 28.07.2021 o 08:58

Rehák-Štefečeková vedie kvalifikáciu trapu, ako jediná trafila všetky terče

Druhá časť kvalifikácie žien je na programe vo štvrtok, do finále postúpi šesť najlepších.

Rehák-Štefečeková vedie kvalifikáciu trapu, ako jediná trafila všetky terče
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Slovenská strelkyňa Zuzana Rehák-Štefečeková figurovala po prvej časti kvalifikácie trapu na olympijských hrách v Tokiu na vedúcej pozícii.

Strieborná medailistka z OH 2008 v Pekingu a OH 2012 v Londýne v tejto disciplíne predviedla na úvodných troch položkách bezchybný výkon, keď ako jediná z 26-členného štartového poľa trafila všetkých 75 terčov.

Druhá časť kvalifikácie žien je na programe vo štvrtok o 2.00 SELČ. Do finále so začiatkom o 7.30 SELČ postúpi šesť najlepších.

Erik Varga netrafil na prvej a tretej položke po jednom terči, napriek dvom chybám si udržal šancu na postup do finále. Druhá časť kvalifikácie mužov sa uskutoční vo štvrtok o 2.50 SELČ, finále od 8.30 SELČ.

Tréner Branislav Slamka je s výkonmi svojich zverencov veľmi spokojný. "Môžem vysloviť maximálnu spokojnosť. Zuzka po prvý raz v kariére dosiahla po prvom dni maximálny nástrel, Erik má tiež šancu na finále. Obaja predviedli výborné výkony," povedal Slamka.

Slovenská trapistka má dokonca na dosah svetový rekord, ktorý drží s nástrelom 123 Fínka Satu Makelaová-Nummelaová. V zostávajúcich dvoch položkách jej na jeho prekonanie stačí 49 bodov. "Neprišli sme sem robiť svetové rekordy. Ak by sa to podarilo, potešilo by to, ale olympiáda je o niečom inom ako o prekonávaní rekordov," zdôraznil Slamka.

Jeho zverenka si však držala fazónu na všetkých troch položkách a pôsobila veľmi pokojným dojmom. "Zuzka je mentálne veľmi silná a potrebuje takéto súťaže. Tu sa cíti dobre a dokáže sa vyhecovať," povedal tréner.

V mužskej súťaži to bude ešte tuhý boj, Slamka o postupových šanciach Vargu uviedol: "Odhadujem, že na finále bude treba 122 až 123 bodov, rozhodne rozstrel."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.