Slovan a Zvolen zatiaľ nezaváhali

02.03.2003, 23:00

Dve najúspešnejšie mužstvá po základnej časti hokejovej Slovenské telekomunikácie extraligy -- bratislavský Slovan a HKm Zvolen v úvodných štvrťfinálových zápasoch nadstavbovej časti na svojich štadiónoch podľa očakávania nezaváhali. "Belasí" v sobotňajšom stretnutí so Žilinou síce už v úvodnej minúte prehrávali, ale zlepšeným výkonom v ďalšom priebehu hry napokon bez problémov zvíťazil 6:1. Strelecky sa blysla dvojica Kapuš -- Kuľha, keď obaja skúsení hráči zaznamenali po dvoch úspešných zásahoch. Úradujúci majster dominoval aj v druhom zápase (8:4) a podľa očakávania vedie na zápasy 2:0. V úvodnom sobotňajšom stretnutí medzi Zvolenom a Popradom sa najmä zásluhou výborného výkonu hosťujúceho brankára Drvára až do 27. minúty hralo bez gólov. Po presnom zásahu Čierneho sa domáci strelecky prebudili, v ďalších minútach ešte trikrát skórovali a zaslúžene zvíťazili 4:0. "Zápasy play-off sa hrajú na víťazstvá. Spočiatku sme boli nervózni, nevyužili sme viacero šancí, no s výkonom som spokojný a hráčom treba poďakovať," poznamenal po zápase tréner Zvolena Ernest Bokroš. Ten mohol byť s výkonmi svojich zverencov spokojný aj po včerajšom zápase, v ktorom Zvolen zvíťazil 6:1. Dnes sú na programe úvodné stretnutia druhej štvrťfinálovej dvojice Košice -- Martin, Trenčín -- Skalica (oba o 17. hod.).
ZVOLEN -- POPRAD 2:0 na zápasy. Prvý zápas: Zvolen -- Poprad 4:0 (0:0, 3:0, 1:0), góly: 27. Čierny, 28. Paciga, 39. Lipták, 49. Šechný, druhý zápas: Zvolen -- Poprad 6:1 (2:1, 3:0, 1:0), góly: 1. Čierny, 12. a 36. Kořínek, 22. Longauer, 36. Majeský, 59. Török -- 18. Palovčík.
SLOVAN -- ŽILINA 2:0 na zápasy. Prvý zápas: Slovan -- Žilina 6:1 (2:1, 3:0, 1:0), góly: 2., 6. Kapuš, 25., 27. Kuľha, 24. Pavličko, 56. Javín -- 1. Gálik, druhý zápas: Slovan -- Žilina 8:4 (2:1, 4:1, 2:2), góly: 27. a 34. M. Hudec, 12. a 57. Kapuš, 18. Rataj, 23. Cíger, 25. Kuľha, 59. Halaj -- 5. Bartánus, 29. Húževka, 43. Oravec, 50. Hreus.

30. apríl 2024 16:27