Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2021, 07:32

Náš dvojkajak nenaplnil ambície. Do finále v Tokiu nepostúpil

Vicemajstri Európy z Poznane skončili v druhom semifinále až na poslednom šiestom mieste.

Samuel Baláž, Adam Botek
Zdroj: TASR/M. Svítok

Slovenský dvojkajak v zložení Samuel Baláž, Adam Botek na OH 2020 v Tokiu nepostúpil do A-finále K2 na 1000 m.

Vicemajstri Európy z Poznane skončili v druhom semifinále až na poslednom šiestom mieste s vyše trojsekundovou stratou na úradujúcich majstrov sveta Nemcov Maxa Hoffa s Jacobom Schopfom. Baláž s Botekom sa tak predstavia v B-finále.

Baláž s Botekom mali rovnako ako v rozjazdách a vo štvrťfinále výborný štart a po prvej štvrtine figurovali na čele. V polovici trate boli ešte tesne pred Nemcami a dlho si držali postupovú pozíciu.

Na záverečnej 250-ke však vytuhli, klesli na šiestu priečku a pri olympijskej premiére stratili šancu bojovať o medaily v mužskom dvojkajaku. Do A-finále postúpili najlepšie štyri lode z oboch semifinálových jázd. Baláž s Botekom sa v Tokiu ešte predstavia vo štvorkajaku spoločne s Denisom Myšákom a Erikom Vlčekom.

výsledky druhého semifinále K2 n+ 1000 m:
1. Max Hoff; Jacob Schopf (Nem.) 3:17,554, 2. Bence Nadás, Bálint Kopász (Maď.) 3:18,316, 3. Mikita Borikov, Oleg Jureňa (Biel.) 3:18,875, 4. Francisco Cubelos, Inigo Pena (Šp.) 3:19,133... 6. Samuel BALÁŹ, Adam BOTEK (SR) 3:20,917

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.