Saganovi tesne ušlo víťazstvo. V USA však vyhral bodovaciu súťaž

23.05.2016, 07:45

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v záverečnej ôsmej etape na pretekoch Okolo Kalifornie druhé miesto. Úradujúci majster sveta, ktorý na podujatí obhajoval vlaňajší triumf, skončil v celkovej klasifikácii na 35. priečke. Víťazom pretekov sa stal Francúz Julian Alaphilippe.

Nedeľňajšia posledná etapa mala rovinatý charakter a išla sa v okolí Sacramenta (136,5 km). Neujal sa žiadny z viacerých únikov a tak si to medzi sebou v uliciach hlavného mesta Kalifornie na záver rozdali elitní špurtéri. Najlepšiu taktiku zvolil Brit Mark Cavendish. Počkal si na vhodný moment a niekoľko metrov pred cieľom predstihol Sagana.

Tretie miesto obsadil Nór Alexander Kristoff (Kaťuša). Cavendish dosiahol v Sacramente tretí triumf za sebou a celkovo má vo svojej zbierke z podujatia desať etapových víťazstiev. To je o päť menej ako Sagan, ktorý tento rok vyhral dve etapy a spolu ich má na Okolo Kalifornie 15. Líder tímu Tinkoff navyše s prehľadom vyhral bodovaciu súťaž, keď pred druhým Kristoffom mal priepastný 35-bodový náskok.

Na podujatí štartovali ďalší štyria Slováci. Saganov starší brat Juraj skončil celkovo na 70. mieste, Martin Velits obsadil 79. priečku. Michael Kolář bol 130., Erik Baška 131.

Okolo Kalifornie - 8. etapa - výsledky:
      1. Mark Cavendish (V.Brit./Dimension Data) 3:01:12 h, 2. Peter SAGAN (SR/Tinkoff), 3. Alexander Kristoff (Nór./Kaťuša), 4. Danny van Poppel (Hol./Sky), 5. John Degenkolb (Nem./Giant-Alpecin), 6. Niccolo Bonifazio (Tal./Trek-Segafredo), 7. Jean-Pierre Drucker (Lux./BMC Racing), 8. Maximiliano Richeze (Arg./Etixx-QuickStep), 9. Dylan Groenewegen (Hol./LottoNl-Jumbo), 10. Travis McCabe (USA/Holowesko-Citadel Racing) - všetci čas ako víťaz,... 76. Martin VELITS (SR/Etixx-QuickStep) +1:28, 89. Juraj SAGAN (SR/Tinkoff), 90. Erik BAŠKA (SR/Tinkoff) - obaja +1:39, 107. Michael KOLÁŘ (SR/Tinkoff) +2:40
      konečné poradie:
      1. Julian Alaphilippe (Fr./Etixx-QuickStep) 31:47:50 h, 2. Rohan Dennis (Austr./BMC Racing) +21, 3. Brent Bookwalter (USA/BMC Racing) +43, 4. Andrew Talansky (USA/Cannondale) +52, 5. Lawson Craddock (USA/Cannondale) +1:22, 6. Samuel Sanchez (Šp./BMC Racing),... 35. P. SAGAN +22:21, 70. J. SAGAN +54:17, 79. M. VELITS +1:04:18, 130. KOLÁŘ +1:40:26, 131. BAŠKA +1:44:56
      bodovacia súťaž:
      1. P. SAGAN 68, 2. Kristoff 33, 3. Alaphilippe 26

01 - Modified: 2024-04-03 22:06:46 - Feat.: - Title: "Je čas zasadnúť opäť do sedla." Sagan začal po operácii trénovať 02 - Modified: 2024-03-21 17:27:20 - Feat.: - Title: V Senici našli telo zastrelenej cyklistky. Vrahom má byť bývalý manžel, ktorý si potom vzal život 03 - Modified: 2024-03-19 13:50:00 - Feat.: - Title: KVÍZ Viete, ktoré známe osobnosti si kúpili druhý domov a kde? Otestujte sa! 04 - Modified: 2024-02-23 13:28:51 - Feat.: - Title: Peter Sagan musel podstúpiť operáciu. Má problémy so srdcom a bude musieť vynechať preteky 05 - Modified: 2023-12-16 19:02:53 - Feat.: - Title: Víťazom ankety Zlatý pedál sa stal premiérovo Martin Svrček
24. apríl 2024 15:55