Šéf slovenského hokeja Igor NemečekTASR/M. Baumann
StoryEditor

Je ťažké zniesť toľko kritiky a bahna. Nemeček prehovoril o najťažšom období

27.05.2016, 11:55
Autor:
TASRTASR

Jedenásťmesačné pracovné obdobie vedenia Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) bolo pre Igora Nemečka najťažšie v živote. Zväzového šéfa napriek tomu potešilo, že turbulentné mesiace úspešne vyvrcholili piatkovým rokovaním Rady SZĽH o zmene stanov, čím dodržal svoj verejný sľub.

Nemeček zhodnotil uplynulý rok pred exekutívou aj delegátmi klubov združených pod SZĽH. „Po vlaňajšom kongrese som všetkým sľúbil, že budem presadzovať hlavne stabilitu, rozvoj a profesionalitu. Bolo to turbulentné obdobie, ale podarilo sa nám splniť viacero vecí z našich predsavzatí. Chcem sa za to poďakovať najmä siedmim členom Výkonného výboru," uviedol Nemeček.

"nie všetky veci vyšli podľa predstáv"

Pozitívne kroky a snahu zväzového vedenia podľa jeho ďalších slov zatienilo verejné osočovanie. "Situácia nebola pre mňa jednoduchá, ale tým, že sme sa tu stretli a dotiahli to až sem, sme ju zvládli. Musím povedať, že to bolo najťažšie obdobie v mojom živote. Aj pre moju rodinu, pretože toľko kritiky a bahna, čo sa na mňa vylialo, bolo ťažké znášať. Som rád, že som zdravý doviedol zväz k piatkovému rokovaniu."

Stretnutiu Rady SZĽH predchádzalo zasadnutie Výkonného výboru, ktorý v stredu zhodnotil vystupovanie reprezentačného áčka na MS v Rusku.

Zverenci trénera Zdena Cígera zostali tretíkrát za sebou pred bránami štvrťfinále a obsadili deviatu priečku. Tvorba výsledného kádra sa rodila ťažko, keďže už na začiatku ju skomplikoval bojkot približne 50-člennej skupiny hráčov.

"Som veľmi rád, že Zdeno sa napriek všetkému podujal na túto prácu. V mužstve začala dlho očakávaná prestavba tímu na mladších hráčov. Príprava na majstrovstvá sveta nám síce nevyšla podľa predstáv, ale bolo vidno, že mladí chlapci majú chuť reprezentovať. Na hodnotení Výkonného výboru sme konštatovali, že nie všetky veci vyšli podľa predstáv. Bolo to niečo nové nielen pre hráčov, ale aj pre realizačný tím. Základom napredovania je poučenie sa z chýb, neurobí to len hlúpy človek. Po dlhých rokoch sme mohli byť vo štvrťfinále aj s deviatimi bodmi, ale nakoniec nám to ušlo," uviedol zväzový prezident.

Mladé talenty

V hodnotení následne prešiel aj na ostatné reprezentačné kategórie.

Nemeček vyzdvihol najmä pokračovanie projektov dvadsiatky a osemnástky v dvoch najvyšších domácich súťažiach.

"Len vďaka nim sa nám podarilo udržať sa v elitných kategóriách MS. Osemnástka a dvadsiatka nemá žiadnu garanciu toho, že v prípade usporiadania domáceho svetového šampionátu nemôže vypadnúť. Preto ma teší skvelé piate miesto osemnástky, keďže majstrovstvá sveta tejto kategórie sa budúci rok uskutočnia v Poprade a Spišskej Novej Vsi," dodal Nemeček.

Ženskému áčku sa nepodarilo udržať v A-skupine I.divizie a na MS v Dánsku opäť zostúpila do "béčka".

"Na tomto mladom tíme musíme pracovať, aby sa dostal naspäť do áčka, navyše aby sa pokúsil o malý zázrak v súvislosti s účasťou na olympijských hrách. Do kvalifikácie o olympiádu sa zapojí v decembri."

01 - Modified: 2023-09-27 13:17:03 - Feat.: - Title: Slovan má prebudiť legendárne meno, kapitán z Nagana. Je to tréner, čo dá na svoje inštinkty, tvrdí odborník 02 - Modified: 2023-09-20 13:33:04 - Feat.: - Title: Jurčina pre HN: Základ je vidieť v hráčovi potenciál a byť objektívny. Práca skauta pre Bruins ma baví 03 - Modified: 2023-09-14 09:43:35 - Feat.: - Title: Tatar má konečne nový klub. Mohol by to byť preňho naozaj výborný angažmán, verí Slovákovi expert 04 - Modified: 2023-09-03 13:06:22 - Feat.: - Title: Košičan Bartánus pre HN: Zápasy v Lige majstrov sú odmena za celoročnú drinu. Súboje s top tímami si užívam 05 - Modified: 2023-08-24 11:32:13 - Feat.: - Title: Slovenské hokejistky vypadli, na šampionáte podľahli Dánkam a sú bez bodu
menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
28. september 2023 09:12