Veľký triumf Slovákov. Po nádherných góloch sme v hre o postup (online zápisník Bohumila)

15.06.2016, 12:34
Slovenskí futbalisti nastúpili na EURO 2016 na zápas proti Rusku o 15.00 hod.

Zápas pre vás glosuje a komentuje Bohumil Stejskal, šéfredaktor prvého neobjektívneho športového portálu takurcitee.sk.

Zápas Slovensko - Rusko komentuje Denis "Bohumil" Schvarz 17:00 Ďakujeme, online prenos končí. Do čítania v pondelok večer, pri poslednom zápase skupiny s Anglickom.  16:59 Hamšík pre RTVS "Bol to kolektívny výkon," hovorí hráč zápasu. "Druhý polčas bol už čisto o bránení," dodal.  16:57 Vtipný Marián Zeman "Škoda gólu na záver, ale aspoň to malo náboj," povedal po zápase.  16:55 "Krásne tri body" Hovorí Vraťo Greško v štúdiu.  16:53 Štatistiky Držanie lopty 62:38% pre Rusov (opticky ešte viac), strely 15:9 (na bránu oveľa vyrovnanejšie).  16:52 Instantná analýza Heroický výkon obrany a výnimočný Marek Hamšík sa postarali o prvú výhru Slovenska na Majstrovstvách Európy. Dvojgólové vedenie po prvom polčase Rusi len znížili, vyrovnať sa im nepodarilo. Hubočanov výkon vyčnieval nad perfektnou defenzívou, ktorú súperi prekonali len raz, z opačnej strany ihriska, na ktorej hral celý zápas Tomáš. Bojovní sokoli sú späť v hre o postup zo skupiny.  16:49 Koniec ! Slovensko 2, Rusko 1 Skvelé, vydržali sme.  16:49 Ešte jeden roh pre Rusov Ak ho prežijeme, vyhrali sme.  16:48 Faul Škrtela Priamy kop Ruska z asi 30 metrov.  16:48 Ešte dve minúty. Rusi už jednu prehru na EURO 2016 v nadstavenom čase odvrátili. Majú ešte minútu a pol.  16:46 Pridávajú sa tri minúty 16:46 Dzjuba nedal Fantasitcký zákrok Hubočana. Má kŕče, začína posledná minúta normálnej hracej doby.  16:44 Držíme loptu na polovici Ruska Po dlhom čase priestor na výdych pre obranu Slovenska.  16:42 Gľušakov, vedľa Ďalšia šanca súpera. Už pomôžu len modlitby, hráči sú vyšťavení.  16:41 Roh Ruska Na rohy 5:5.  16:41 85. minúta, 2:1 pre Slovensko Ale koniec je stále ďaleko. Hrá sa na jednu bránku, tú našu.  16:38 Roh pre Rusko Bránime zo všetkých síl.  16:38 Ruský tlak silnie Asi desať minút do konca.  16:36 2:1 Gľušakov, 80. minúta Narážačka na strane, na ktorej sa takmer neprezentovali, Rusom vyšla, Gľušakov z desiatich metrov hlavou znížil.  16:35 Striedanie, Slovensko 3 Mak dole, Ďuriš hore. Ešte stále hráme na brejky.  16:35 Všetci hráči sú na polovici Slovenska Okrem ruského brankára. Mamajev zakončil strelou spoza pokutového územia ale ani piata strela netrafila bránku.  16:32 Striedanie Rusko 3 Širokov hore, Kokorin dole.  16:31 Priamy kop Rusko Prvý zákrok, ktorý nemusel odpískať proti Slovensku, bol faul Pečovského. Komentátori sa hneď ozvali, veď ako inak.  16:28 Striedanie, Slovensko 2 Weiss dole, Švento hore.  16:26 Dvadsať minút do konca Stále vyhráva Slovensko nad Ruskom o dva góly.  16:24 Hamšík zblokovaný Brejk sme chceli zakončiť Hamšíkom, ani na dvakrát neprestrelil bordových obrancov.  16:23 Striedanie, Slovensko Duda dole, Nemec hore. Duda hral znova výborne.  16:23 Skvelý Ďurica Po centri mal Smolov gól na kopačke, Ďurica sa hodil do lopty a zblokoval možno gólový pokus.  16:21 Pološanca Ruska, Kokorinova strela bola našťastie zblokovaná.  16:19 Ruský roh Kombináciu odvrátil až Pekarík hlavou na roh.  16:18 Faul Rusov v šestnástke Slovenska Po hodine hry sa na výkon rozhodcu dnes žiaden Slovák sťažovať nebude. Hoci toto bol naozaj faul.  16:17 60. minúta, Slovensko 2 : Rusko 0 16:13 Šanca, Rusko Šatov strieľal znova spoza šestnástky, otvoril sa pred ním priestor ale znova veľmi zlá strela.  16:12 Zápas sleduje takmer 39 000 divákov Kapacita štadióna je 50 tisíc divákov.  16:10 Brejk, šanca Slovensko Kucka prihral Makovi, toho ľavačku vytlačil Akinfejev na roh. Akciu založil kto? Akciu založil znova Hamšík.  16:09 Hra vyzerá ako v prvom polčase Rusi si posúvajú loptu a hľadajú cestičky do sformovanej slovenskej obrany. 16:05 Duda hlavičkoval vedľa. Už útočia Rusi.  16:04 Roh, Slovensko Osmelili sme sa, Mak prenikal do šestnástky a vybojoval roh.  16:02 Obraz hry sa zrejme nezmení, Rusi budú útočiť, Slováci brániť a vymýšľať brejky.  16:02 Ďurica žltá karta Stopér Slovenska zahájil druhý polčas faulom na žltú. Pätnásť sekúnd sa len hrá.  16:01 Rusi striedajú 2x Glušakov a Mamajev na ihrisko, Neustädtter a Golovin sú preč.  15:57 Stále prebieha reklamná prestávka Ale už nie dlho.  15:52 "Nádherne sme uderili" Vratislav Greško v polčasovom štúdiu. 15:49 Instantná analýza prvého polčasu Presne podľa receptu, ktorý velil nechať Rusov hrať a využiť ich pomalých stopérov z brejkov, Slovensko pol hodiny zodpovedne bránilo a do prestávky dalo dva góly. Prvý Weissov po famóznej prihrávke Hamšíka, druhý z podobného miesta v šestnástke a krátkom rohu dal sám Marek Hamšík krásnou strelou. Je to výborne rozohrané. Kľúčové bolo ubrániť ľavú stranu obrany, kde Hubočan napriek enormnej strane Rusov nič podstatné nedovolil.  15:46 Polčas: Slovensko 2, Rusko 0. 15:46 Marcel Merčiak za posledné dve minúty zachrípol. 15:45 2:0 Marek Hamšík! Famózny gól od tyče. Krása, nádhera, jedna báseň. Gól do šatne, hrá sa 45. minúta.  15:44 Ešte jeden roh pre Slovensko. Po akcii ktorá bola lepšia, ako nakoniec dopadla.  15:42 Hamšík strieľa Spoza šestnástky tri metre vedľa. Mohol aj prihrať, ale nemusel.  15:41 40. minúta, Slovensko 1, Rusko 0 15:40 Priamy kop, Rusko Z blízkosti šestnástky kope Šatov. Našťastie zle.  15:38 Asistencia pri góle Hamšík Bol to krásny pas cez pol ihriska od najväčšej hviezdy Slovenska.  15:36 Viktor čistič znova úraduje Marcel Merčiak na margo Pečovského odobratia lopty.  15:34 Po dlhom pase sa individuálne presadil krídelník Weiss. Prvá strela na bránku, prvý gól. Hrá sa 34. minúta. Ako sa hovorí, Pískaj koniec!  15:32 1:0 Vlado Weiss ! Útočník z Kataru sa presadil z brejku po kľučke do stredu ihriska.  15:30 30. minúta, 0:0 Stále bez gólov, ale v posledných minútach strácame viac lôpt a Rusi hrozia z rýchlych protiútokov.  15:30 Škrtel v súboju zložil čisto no tvrdo Smolova. Potom mu povedal čosi po anglicky. Viem čo, ale nepoviem. Nesluší sa.  15:28 Šanci Smolova predchádzala smola pri dvoch-troch súbojoch o loptu cestou k nemu.  15:28 Veľká šanca, Rusko Smolov znova strieľal z 20 metrov a popod nohami Ďuricu minul pravú tyč len o decimetre.  15:24 Štatistika Prihrávky 119 : 60 pre Rusko. Inými slovami, majú loptu viac, ako naši.  15:23 Šanca Rusko Po ixtej akcii z rovnakej strany ihriska, kde súper tlačí Weissa s Hubočanom, hlavičkoval Dzjuba. Našťastie nie dosť prudko, Kozáčik vyriešil.  15:21 20. minúta, 0:0 15:21 Ďurica zabránil Dzjubovi Bol z toho roh. Ten sme ubránili.  15:18 Ruská strela Smolov po dvoch prehraných hlavičkových súbojoch našich stopérov strieľal z 20 metrov, výrazne minul.  15:17 Lopty, ktoré sú 50/50 zatiaľ rozhodcovia prihrávajú nám.  15:14 Roh, Slovensko Mak prenikal, Ruský kapitán odkopával. Nič z toho nakoniec nebolo.  15:13 Vedľa, po zemi. Chybu urobil Vlado Weiss, namiesto pristavenia loptu posunul.  15:12 Priamy kop, Slovensko Po faule na Kucku bude kopať Ďurica.  15:11 Rusi majú v zálohe Nemca, Neustädttera. To by sa pred sedemdesiatimi rokmi nemohlo stať.  15:10 Strela, Hamšík Tesne nad, po prihrávke Dudu. Ľavačka mierila o meter privysoko.  15:08 Pološanca Ruska Dzjuba sa neprebil, Golovinovu strelu spoza šestnástky obrancovia tečovali do bezpečia. 15:05 Opatrný začiatok Úvod zápasu je poznačený strachom oboch tímov z chyby hneď na začiatku. Oťukávajú sa.  15:03 Roh, Slovensko Makova štandardka skončila po hlavičke obrancu v zámedzí. 15:02 Máme loptu! Dve minúty sme nechali hrať Rusov. 15:00 Výkop majú Rusi. Hráme! Slováci v bielom zľava doprava, Rusi v rudom oproti. Rozhodca v svetlomodrom.  15:00 Žlté varovania Štyria naši si musia dávať pozor na žltú kartu, aby nevynechali zápas s Anglickom. Weiss, Mak, Kucka a Škrtel.  14:59 Rozhodca zo Slovinska Volá sa Skomina.  14:57 Ruský tréner Sluckij nemôže vyzerať viac...rusky.  14:57 Sajúz neryšýmyj sa volala kedysy Ruská hymna. Teraz spievajú niečo o Rasíji.  14:56 Štadiónom už znie falošný spev slovenských futbalistov. Nad Tatrou sa blýska!  14:55 Hráčske eskorty priviedli aktérov na ihrisko. To sú tí malí chlapci v dresoch McDonaldu. Nie najšťastnejšie označenie.  14:53 "Zápas života a smrti" To nie ja, to Marcel Merčiak v televízore.  14:52 Slováci dnes v bielom Rusi v ruskom. Červenom, s nádychom sparťanskej "rudej".  14:47 Rozhovor s Tarkovičom Asistent trénera vyvrátil všetky štyri otázky moderátora. Asi lepšie, ako keby odpovedal "tak určitee".  14:46 V štúdiu RTVS Boris Kitka a Vraťo Greško. Ľúbozvučná slovenčina Vratislava a distingvovaný prejav Borisa v kombinácii s excelentnými odevmi oboch nedávnych futbalistov dávajú dnešnému zápasu po stránke televíznej analýzy priam mladistvý nádych. Nič bližšie k Borbélyovčine odo mňa dnes nečakajte. Ide o veľa.  14:44 Hrá sa pod zatvorenou strechou Zaujímavosťou je, že zápas sa odohrá pod zatiahnutou strechou štadióna v Lille. Neprší, ale vraj by mohlo. Nech nám ten wimbledon sedí!  14:42 Slovenskí sokoli budú lietať dnes viac po zemi, centrovať nebude veľmi na koho. Duda nie je typický hrotový útočník, receptom bude skôr rýchlosť.  14:40 Zmeny v zostave Hubočan, Pečovský, Duda na ihrisko, Švento, Hrošovský, Ďuriš na lavičku. Tréner Kozák zmenil troch hráčov, uhádnuť ich ale nebolo vlastne žiadne tajomstvo.  14:36 Ťažký zápas, súpera dobre poznáme, veríme si. Tak sa dajú zhrnúť dojmy Slovákov pred výkopom. Verme, že všetky lietadlá zo Slovenska pristáli včas.  14:32 Vitajte pri druhom zápase Slovenska na EURO 2016. Slovensko - Rusko začne o menej, ako o pol hodiny. .

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
26. apríl 2024 04:40