Slovenský zázrak sa nekoná, Nemci potvrdili pozíciu favorita (online zápisník Bohumila)

26.06.2016, 17:48
Slovensko prehralo v súboji o postup do štvrťfinále.

Slovenskí futbalisti sa s účinkovaním na EURO 2016 rozlúčili v osemfinále. V nedeľňajšom súboji na štadióne Pierrea Mauroya v Lille bolo nad ich sily favorizované Nemecko, ktorému podľahli 0:3.

Sledujeme online: Nemecko - Slovensko 19:54 Priamy prenos zo zápasu Slovensko - Nemecko končí Ďakujeme za pozornosť, dovi dopo nabudúce.  19:52 Instantná analýza Slovensko vypadlo z turnaja EURO 2016 po prehre 0:3 s Nemeckom. Aktuálni majstri sveta sa ukázali byť súperom, s ktorým sme nedokázali hrať vyrovnanú partiu. Rýchly gól udal trend zápasu, jedinú reálnu šancu na zmenu deja mala Kuckova hlavička, ktorú v kľúčovom momente Neuer vyrazil. Hneď potom sa Kucka nechal obohrať v obrane a Gomez zvýšil pred prestávkou na 2:0. Slováci už v druhom polčase neverili, že dokážu proti veľmi silnému protivníkovi zázračne otočiť. Do štvrťfinále postupuje zaslúžene favorit zápasu, Slovensko končí.  19:49 Koniec: Slovensko 0, Nemecko 3 19:49 Kroos priamy kop Veľmi zle kopnutá štandardka, zápas sa do pol minúty skončí.  19:48 Kucka žltá karta Už je to jedno.  19:48 Kozáčik skvelý zákrok Kroos po Mullerovej prihrávke strieľal vo veľkej šanci z 10 metrov, Kozáčik výborne chytil.  19:47 Nadstavený čas sú 2 minúty 19:46 Záver zápasu je už len o jednom Či ešte Slovensko dostane gól. Nemci sa pohrávajú s loptou, Slováci len bránia a sú si vedomí výraznej prehry.  19:45 Joachim Low má stále ruky vo vreckách 19:44 A ešte jeden roh Pre Nemcov, samozrejme.  19:44 Dobrý center Podolského Saláta musel ratovať pred Gomezom.  19:43 Roh, Nemecko Ubránili sme.  19:42 Hubočan nehral kvôli zraneniu Marcel Merčiak vymenúva zranenia, päta Hubočana, svaly Maka a Šventa poznačili základnú zostavu Slovenska.  19:41 Striedanie, Slovensko Saláta hore, Gyombér dole. Fanúšikovia rozostreli nadrozmernú slovenskú vlajku v hľadisku, blíži sa koniec.  19:40 Nemci v našej šestnástke Pekarík odvrátil aktivitu Podolského na roh. Striedajúci Nemci si tiež chcú zahrať.  19:38 Šancu Podolského zastavil ofsajd. Bol ale veľmi tesný, chvalabohu.  19:37 Roh, Nemecko Desať minút pred koncom, ubránili sme center do šestnástky.  19:33 Striedanie Nemecko Khedira dole, Schweinsteiger hore. Dnes hral Khedira? Podal jeden poctivý no nenápadný výkon. 19:31 Tempo hry upadlo Zápas sa zrejme už len dohráva. Nemci chystajú ešte jedno striedanie.  19:29 Striedania, Nemci Howedes hore, Boateng dole, Podolski hore, Draxler dole.  19:28 Gregušova strela nad Útok Slovenska končí strelou nad bránku.  19:26 Slovenská snaha, Nemecká pohoda Po striedaniach hrajú Slováci ofenzívnejšie, nemecká obrana je ale vo veľkej pohode. Na turnaji nedostali ani gól a ak vydržia ešte 20 minút našich platonických šancí,  udržia aj štvrtú nulu.  19:25 Ďurica vedľa Bombe ľaváka veľa nechýbalo, stále ale prehrávame o tri.  19:24 Žltá karta Hummels Narazil do Šestáka asi sekundu po tom, ako odohral loptu. Priamy kop ale berieme my.  19:21 Striedanie, Slovensko 2 Ďuriš dole, Šesták hore.  19:21 63. minúta Ešte sa bude hrať pol hodiny, rozdiel je ale priepastný.  19:20 Slovensko 0, Nemecko 3 Lopta sa po rohu dostala k úplne voľnému Draxlerovi, ktorý volejom zo 4 metrov zavesil. Hrubá chyba obrany, 0:3.  19:18 Rozhodca dnes zápasu nepomáha Znova ďalší neodpískaný faul, tentokrát na Draxlera. Viacero chybných rozhodnutí arbitra z Poľska sprevádza zápas v Lille.  19:16 Škoda, že Ďuriš má obrovský problém s prebratím lobdy do pohybu To nie ja, to Laco Borbély. Citát bol vrátane "lobdy," veď všetci vieme, ako to futbalový analytik vyslovuje.  19:15 Kucka ďaleko Po vzore hráča menom Kamsito Kopol, Kuco ďaleko vedľa.  19:14 Škriniar prenikal, bol faulovaný Ďalší priamy kop pre Slovensko. Necelých 30 metrov od brány, možno o čosi bližšie.  19:13 Útočíme Ale Pekaríkov center bol nepresný. Desať minút druhého polčasu je odohraných, Slovensko sa snaží tlačiť dopredu.  19:11 Priamy kop. Slovensko Hamšíkova strela bola tečovaná, rozhodca nevidel. Nekopeme ani roh.  19:07 Strela, Slovensko Kucka spoza šestnástky po Gregušovej akcii a Hamšíkovej prihrávke len do stredu bránky.  19:06 Strela, Nemecko Gyombérovu stratu ratoval tigrím skokom Ďurica.  19:06 Reakcie na striedanie zaplavujú sociálne siete "Striedali sme Weissa, neverím!" hovorí jeden z príspevkov. Mladý Vlady mal zdanlivo neotrasiteľnú pozíciu a jeho striedanie je jemne prekvapujúce.  19:03 Striedanie Weiss dole, Greguš hore. Kimmich žltá karta. Úvod druhého polčasu je rušný.  19:01 Aj s Talianmi sme vyhrali 3:2 a Nemcom sme dali 3 góly pred mesiacom Síce proti Talianom sa zápas vyvíjal úplne inak a Nemci hrali s polovičným tímom, ale aj tak. Na obrat to ale dnes podľa výkonu v prvom polčase nevyzerá.  18:56 Draxler pri góle obišiel okolo Kucku ako keby tam ani nebol. Ešte aj spomalené zábery boli rýchlejšie, ako obranný pohyb záložníka AC Miláno a slovenskej repre.  18:50 Instantná analýza Nemecko je jednoznačne lepšie. Len vďaka Kozáčikovi nie je zo zápasu debakel už v polčase. Slovensko nastúpilo obranne naladené, hneď v úvode ale po rohu prehrávalo. Ozil navyše krátko na to nepremenil pokutový kop po faule Škrtela. Slováci by aj chceli hrať futbal, bez lopty to ale ide len ťažko a Nemci im ju veľmi nepožičiavajú. Držanie lopty nášho súpera ale nie je samoúčelné, jedna šanca strieda druhú. Slováci mali jednu, Kucka mohol päť minút pred koncom polčasu vyrovnať. Krátko na to ale Nemci zdvojnásobili náskok. Na Slovenské národné povstanie, edíciu 2016 to dnes v Lille nevyzerá.  18:47 Koniec prvého polčasu, Slovensko 0, Nemecko 2 18:47 Gomez len nastavil nohu Kozáčik nemal šancu, Ján Kozák je na lavičke zamyslený  18:45 Vyčítavé pohľady Pohľady hráčov a kritika komentátorov smerujú ku Kuckovi. Pechvogel po slovensky sa dnes povie Kuco. Pred chvíľkou predsa mohol vyrovnať.  18:44 Slovensko 0, Nemecko 2 Nedáš, dostaneš. Draxler prenikol do šestnástky a Mário Gomez zblízka predskočil Ďuricu.  18:43 Pokračujeme v útočení Śkriniar si dovolil kľučku na hranici šestnástky, netrafil ale presne. Škoda.  18:42 Šanca, Slovensko Pekaríkov center, Kucka hlavička z piatich metrov, famózny Neuerov zákrok. Mohlo byť vyrovnané.  18:41 Center Nemci odhlavičkovali ďaleko od bránky.  18:41 Priamy kop, Slovensko Pri autovej čiare faulovali Ďuriša, môžeme hroziť zo štandardky.  18:39 Ďuriš takmer dobehol malú domov Nemcov Ani z toho šanca nebola, Neuer ho predbehol.  18:38 Kuco stratil loptu Postupovali sme po čase dopredu, Kuco si ale nedal pozor a odzbrojili ho skôr, ako mohol niečo vymyslieť. Aj tak mu to dlho trvalo.  18:37 Škrtel je na tom horšie Náš stopér do toho dal viac energie, za postrannou čiarou ho ošetrujú. Nemec sa len rozčertil, prežijú to ale zjavne obaja.  18:36 Muller a Škrtel zrazili hlavy Po centri z pravej strany zdá sa zostala celá len lopta.  18:36 Kuchára nepotrebujú, kaderníka áno Pri pohľade na čerstvé slovenské účesy napadá, že futbalisti síce nepotrebovali do Francúzska vlastného kuchára, kaderníka ale možno áno.  18:31 30. Slovensko 0, Nemecko 1 Prvá polhodina hry úplne v réžii Nemecka. Štatistiky je zbytočné vypisovať. Slovensko je rado, že prehráva len o gól.  18:30 Weiss si s Hamšíkom nerozumel Situácia mohla skončiť lepšie, ako skončila. Krídelník Weiss ale neposunul loptu hlavnej hviezde nášho tímu správne.  18:28 Nemci stále dominujú Veľmi Slovákom loptu nepožičajú a napriek defenzívne zloženému súperovi si vytvárajú šance.  18:26 Pechvogel Ozil, šanca Nemecko  Halfvolej záložníka Arsenalu skončil pár stebiel trávy mimo pravej tyče Kozáčikovej bránky. Mehut má rozbehnutý zápas na Smoliara turnaja. Po nemecky sa to povie tuším Pechvogel.  18:23 Roh, Nemecko Tentokrát sme ubránili.  18:21 Skoro šanca, Slovensko Ukázali sme, že sa ich nebojíme. Chvíľu to trvalo, ale Weiss sa dostal k lopte v útočnom pokutovom území. Prihrať do šance sa mu už nepodarilo.  18:19 Ozil znova strieľa Lopta mu ale tentokrát nesadla a bránu minul. Joachim Low je zatiaľ pokojný. Ruky má vo vreckách.  18:17 Mesut nedal, ožiť by mohlo Slovensko Gomez ale mal ďalšiu šancu, až Ďurica ju blokoval v šestnástke.  18:15 Ozil nedal! Kozáčik vytesnil ležérne kopnutú ľavačku Ozila! Neprehrávame o dva góly, aj keď sme mohli.  18:14 Penalta, Nemecko Škrtel dostal žltú kartu, fauloval Gomeza, potlačil ho za dres vo výskoku. Relatívne prísny hvizd.  18:13 10 minút odohraných Aj Íri vyhrávali v úvode 1:0 a ako dnes popoludní dopadli.  18:10 Pre zápas to je dobre Musíme hrať dopredu, na Ikarus zaparkovaný v šestnástke môžeme zabudnúť.  18:09 Volej z 18 metrov prešiel medzi dvoma našimi obrancami, ktorí jemne tečovali no ani jeden na ňu nedosiahol.  18:09 Nemecko 1, Slovensko 0 8. minúta, Boateng spoza šestnástky strelou pri zemi k pravej tyči otvára skóre. Nedobre to začalo.  18:08 Priamy kop Nemecko Siedma minúta, obraz hry podľa predzápasových predpokladov. Kope Kroos. Hlavičku Kozáčik vytlačil na roh.  18:02 Hráme! Laco Borbély hovorí, že nesmieme dostať lacný gól. Ideálne by bolo nedostať ani jeden, smelo dodávam ja.  18:01 Pískajú Poliaci Tí nás majú radšej, ako Nemcov, všakže?  17:58 Nemecká hymna Nemci v čiernych teplákoch, pod nimi biele dresy.  17:57 Hymny. Najprv slovenská. Peter Pekarík spieva aj s chráničom na nose, poškodenom v zápase s Anglickom.  17:54 Hráči sú pripravení, rozhodcovia budú dnes v červenom. Aktéri nastupjú.  17:52 Slovensko v modrom #Sokoli dnes odohrajú zápas v modrých dresoch. Nie je to práve najlepšie znamenie, hrali v nich len proti Walesu. A pamätáme sa, ako ten zápas dopadol. Nemci podľa všetkého v bielom.  17:50 O desať minút začíname! 17:46 Nemecká zostava 11 Nemcov.  Ale vážne, tu je menoslov: Neuer - Kimmich, J. Boateng, Hummels, Hector - Khedira, Kroos - Özil, Draxler, Müller - M. Gómez.
17:45 Slovenská zostava Kozáčik - Pekarík, Škrtel, Ďurica, Gyombér - Hrošovský, Škriniar - Ďuriš, Kucka, Weiss - Hamšík Čítate dobre. Veľa obrancov.  17:35 Laco Borbély celý v čiernom Spolukomentátor na mieste zápasu je v čiernej košeli a čiernom saku. Snáď mu neprebehla cez cestu na štadión pred vozidlom čierna mačka, to by bolo naozaj zlé znamenie.  17:34 Silná zostava v štúdiu RTVS Moderátora Pavla Gašpara dopĺňajú dvaja reprezentanti slávneho mena: Miroslav Karhan a Robert Vittek. Televízia robí divákom náladu zostrihom zo slávneho víťazstva nad Talianskom pred šiestimi rokmi na majstrovstvách sveta v JAR.  17:32 O pol hodinu, od 18:00 nastúpi Slovensko na prvý zápas playoff na majstrovstvách Európy vo futbale vo Francúzsku. V Lille sa postaví proti Nemecku.  17:28 Vitajte pri online zápisníku z osemfinále EURO 2016, Slovensko - Nemecko.

01 - Modified: 2024-04-28 08:50:00 - Feat.: - Title: Nemecká polícia zo zabitia dvoch Ukrajincov podozrieva ruského občana 02 - Modified: 2024-04-28 08:40:00 - Feat.: - Title: V Nemecku začne proces so skupinou, ktorá čelí obvineniam z prípravy puču 03 - Modified: 2024-04-27 21:14:22 - Feat.: - Title: Škandálmi oslabená AfD začala kampaň pred voľbami do Európskeho parlamentu 04 - Modified: 2024-04-27 17:06:41 - Feat.: - Title: Nemecko potrebuje reformovať svoje hospodárstvo, povedal minister financií Lindner 05 - Modified: 2024-04-27 14:44:02 - Feat.: - Title: Opäť prehra. Česi porazili Slovákov v odvetnom zápase 4:1
28. apríl 2024 13:14